Zavřít reklamu

apple-virus-toxicJe váš Mac nakažený nově objeveným malwarem, který údajně vytvořil HackingTeam s cílem získat vzdálený přístup k vašemu počítači? Nový virus využívá staré kódy HackingTeamu a nějaké nové triky pro zametení stop, ale podle výzkumníků je tento virus většinou neškodný. To ale neznamená, že je dobrý nápad ho mít v systému. Zde je návod jak zjistit, jestli máte virus v počítači.

Soubor, který instaluje kopii “Hacking Team Remote Code Systems”, byl původně nahlášen bezpečnostním výzkumníkem z firmy Sentinel One Pedrem Vilaça a následně potvrzen bezpečnostním expertem na Mac Patrickem Wardlem z firmy Synack.

Když byl software vypuštěn, žádný z antivirových programů ho nemohl nalézt. Nyní podle detekční služby Googlu, existuje více než 40 antivirových programů, které můžete použít na Mac, včetně McAffe, ClamAV a Kaspersky.

Máte-li nějaký z výše uvedených programů, jste v suchu. Pokud ne a chcete si zkontrolovat, jestli váš Mac nebyl infikován, koukněte se do adresáře – ~/Library/Preferences/8pHbqThW/ nebo si stáhněte jednoduchou aplikaci KnocKnock, která je zdarma.

Vzhledem k tomu, že současný virus využívá starý kód z high-profile hackerské skupiny, je tu dobrá možnost, že se jedná o jednorázovou záležitost, kterou vytvořil nějaký novější tým, který touží se zviditelnit a získat slávu. Ať tak či onak, koukněte se do adresáře nebo si stáhněte aplikaci KnockKnock k ujištění, že váš Mac je kompletně čístý.

apple-mac-virus

*Zdroj: CultOfMac

Související články

Dnes nejčtenější

.