Zavřít reklamu

Jednou z nejužitečnějších nástrojů v jablečném ekosystému je bezesporu AirDrop, přes který lze velmi snadno a rychle sdílet takřka jakékoliv soubory. Ten dorazil do jablečného ekosystému už v roce 2011, díky čemuž jej již nyní bere naprostá většina z nás jako samozřejmost a každodenní chleba. Věděli jste však, že Google nic podobného svým uživatelům na Androidu nenabízel a odhodlal se k tomu až nyní?

Že Google chystá vlastní verzi jablečného AirDropu se proslýchalo dlouhá léta, až nyní si však na Androidy našla tato vychytávka plnohodnotnou cestu. Její název je Nearby Share a funguje prakticky stejně jako AirDrop – tedy ke sdílení souborů mezi uživateli, kteří si jsou nablízku. Veškeré sdílení probíhá přes WiFi, přes kterou se spolu zařízení propojí. Nutno však podotknout, že se jedná jen o jejich vlastní WiFi síť, což jinými slovy znamená, že funkce funguje bez připojení k internetu a tedy de facto kdekoliv. Podle Googlu by navíc mělo být veškeré sdílení souborů naprosto bezpečné, takže lze tuto vychytávku používat prakticky ke sdílení čehokoliv. 

Špatně na tom není Nearby Share ani s kompatibilitou. Funkce totiž bude dostupná od Androidu 6 výše, díky čemuž se dostane na opravdu široké spektrum telefonů. Jak však bývá u Androidu zvykem, k jejímu rozšiřování bude docházet pozvolna, takže si na její větší rozmach svět zřejmě ještě nějaký ten pátek počká. Troufneme si nicméně říci, že na podobné vychytávky se čekat vyplatí. 

Dnes nejčtenější

Další články