Zavřít reklamu

Mnozí uživatelé Applu dlouhodobě vyčítají, že jsou jeho operační systémy na rozdíl od konkurenčního Androidu velmi málo uživatelsky přizpůsobitelné. To však není až tak úplně pravda. Jeho softwary totiž obsahují poměrně dost možností uživatelských úprav, avšak vývojáři jsou mnohdy opomíjeny. Skvělým příkladem může být třeba přizpůsobitelnost ikony aplikace, kterou například iOS obsahuje již velmi dlouho, ale vývojáři je využívána velmi málo.

Možnost nastavit si jinou než výchozí ikonu aplikace měli uživatelé v minulosti například u aplikace WWDC, kterou Apple letos přejmenoval na Apple Developer. Od té doby je však po této vychytávce bohužel ticho po pěšině, což je rozhodně škoda. Z testovacích verzí aplikace Twitter se však nyní zdá, že se právě v něm v brzké době možnosti nastavení vlastní ikony dočkáme. K dispozici bychom měli mít minimálně čtyři varianty, které se od sebe budou sice lišit jen barevně, avšak i tato úprava dokáže displeje našich iPhonů či iPadů slušně oživit. A co víc – jelikož je Twitter jedním z největších hráčů v App Store, nebylo by žádným překvapením, kdyby jeho krok odstartoval malou ikonovou revoluci, kdy i jeho konkurence přidá možnost navolení si vlastní ikony. 

Obecně se dá říci, že je poměrně zvláštní, že se vývojáři do implementace podobné vychytávky zatím příliš nehrnou. Vše totiž probíhá přes softwarové nástroje Applu, díky čemuž stačí ke zprovoznění de facto jen vytvoření několika variant ikon a jejich správné nasazení do aplikace. Samotné navolení ikony ze strany uživatelů je pak otázkou několika málo vteřin, jelikož se provádí přes jednoduchá rozhraní v aplikacích. 

Související články

Dnes nejčtenější

.