Zavřít reklamu

S tahovými RPG se poslední dobou roztrhl pytel a alespoň podle našeho názoru na tom není vůbec nic špatného. Ba právě naopak, konkurence na trhu se pomalu zvyšuje, což nutí vývojáře přicházet s novými herními mechanikami a inovativními prvky. Nejinak je tomu i u nového tahového RPG Ruinverse z dílny studia Kemco, které má na kontě hezkých pár her na hrdiny. Jediný rozdíl oproti předchozím titulům je větší zaměření na příběh a dynamičtější hratelnost, která vás připoutá k obrazovkám a jen tak lehce nepustí.

Za posledních pár týdnů se na nám na iOS sešlo hezkých několik tahových RPG, avšak jen málokteré z nich nabízelo odlišné či originální prvky. Naštěstí však stále existují vývojáři, kteří na vývoj dbají a nespoléhají pouze na tentýž recyklovaný obsah. Jedni z nich jsou i tvůrci z Kemco, studia, které má za sebou pořádnou řádku titulů. Nejedná se však o ledajaké hry, studio Kemco se zaměřuje výhradně na tahové RPG, což značí, že jsou přes tento žánr mistři. To se ostatně snaží dokázat i svým nejnovějším počinem Ruinverse, které sleduje osudy Kit a Allie, dívky, jež v sobě nosí duši dalšího člověka. Proto se vydává do tajemných Stone Mountains, kde se má údajně skrývat lék na její prokletí.

Jak to tak ale bývá, cesta to nebude úplně jednoduchá a naši výpravu se nám pokusí překazit rovnou několik živlů. Abychom se těmto nezvaným hostům ubránili, budeme mít k dispozici řadu magických schopností a zbraní, mezi nimiž budeme moci libovolně přepínat. V tom nám pomůže i onen prvek dvou duší, které fungují jako dvě postavy v jedné. Každá totiž disponuje jinými dovednostmi, které budeme moci v boji využít. Cestou navíc narazíme na podivné společníky, kteří nám budou asistovat a nejednou nám nejspíše zachrání život. Tak či onak, pokud si potrpíte na tahová RPG ze staré školy a nevadí vám japonská stylizace, Ruinverse je přesně pro vás. Stačí zamířit na App Store a hru si za příznivých 125 korun pořídit.

Související články

Dnes nejčtenější