Zavřít reklamu

Chytrý reproduktor Apple HomePod si svou premiéru sice odbyl už před téměř třemi lety na WWDC, stále se však prodává z hlediska hardwaru ve své prvotní verzi. Že je na čase ho upgradovat se však neshodují jen jablíčkáři, ale takřka 100% i kompetentní lidé v Applu. Podle obrovského množství úniků informací je totiž již pěkných pár měsíců nová generace HomePodu ve vývoji a jak se zdá, její odhalení začíná potichu klepat na dveře. 

V USA se v posledních týdnech rozjíždí masivní slevové akce, díky kterém lze HomePody sehnat klidně i o 100 dolarů levněji než jej jejich standardní cena. Na tom by zřejmě nebylo nic až tak zvláštního, kdyby ovšem Apple v posledních dnech záhadně HomePod na čas neoznačil na svém webu za vyprodaný a nenavýšil svým zaměstnancům možnost maximálního kusového odběru tohoto produktu ze slevou. Zatímco v minulých měsících si mohli jeho zaměstnanci zakoupit pouze dva HomePody s 50% slevou, nyní si jich mohou domů za 50% ceny odnést hned 10. Je tedy více než pravděpodobné, že Apple začal vehementně čistit své skladové zásoby, aby udělal místo pro novou generaci tohoto produktu. 

Příliš mnoho informací o nové generaci HomePodu zatím bohužel nemáme. Podle velmi dobře informovaného reportéra Marka Gurmana z Bloombergu jej nicméně chce Apple oproti prvotní generaci výrazně zmenšit a hardwarově “osekat”, aby mohl snadno snížit i jeho cenu. Hardwarové okleštění by se mělo projevit například na počtu tweeterů, který by se měl snížit ze současných sedmi na dva. I přesto se však očekává, že HomePod nové generace nabídne stejně kvalitní nebo kvalitnější zvuk než jeho předchůdce, jelikož právě na zvukové složce tento produkt stavěl nejvíce.   Kromě technických specifikací zůstává otázkou i cena, která bude muset být výrazně nižší než je tomu nyní. Na jakou úroveň bude Apple po úsporách schopen jít se však neodváží předpovídat ani ti nejpřesnější analytici. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější