Zavřít reklamu

S trochou nadsázky by se dalo říci, že brzkým představením iPhonu SE 2, jak svět novinku zatím nazývá nejčastěji, se netají už ani samotný Apple. Na americkou mutaci svého oficiálního webu totiž nechal do sekce příslušenství umístit Belkinu popisek, který na chystanou novinku přímo odkazuje.

Všímaví jablíčkáři si před pár hodinami na americkém Apple.com všimli toho, že u krycí folie displeje Belkin InvisiGlass výrobce uvádí kompatibilitu s iPhony 7, 8 a nově také SE. Jelikož je však iPhone SE telefon se 4” displejem, je jasné, že SE v názvu folie musí odkazovat na SE 2. generace, které má přímo vycházet z iPhonu 8. Ostatně, přesně proto je s ním kompatibilní i příslušenství, které je původně určeno “sedmičkám” a “osmičkám”. 

iPhone SE kryt
Zdroj: Apple.com

V tuto chvíli není zcela jasné, kdy přesně bychom se měli nové generace iPhonu SE též známé jako iPhone 9 dočkat. Leaker Jon Prosser sice před pár dny uvedl, že se Apple rozhodl pro jeho odhalení 15. dubna s tím, že prodeje začnou o týden později, nicméně zprávy portálu 9to5mac z dnešní noci hovoří o představení o poznání dřívějším. Dočkat bychom se jej totiž údajně mohli už dnes či v prvních dnech příštího týdne. Zatímco dnešek se nám v redakci zdá svým způsobem nepravděpodobný, jelikož novinky Apple v pátek zpravidla nepředstavuje, začátek příštího týdne vypadá nadějně. Nechme se nicméně překvapit, třeba nás Apple potěší novinkou skutečně už dnes. 

Související články

Dnes nejčtenější