Zavřít reklamu

Ač jsme se před týdnem dočkali ostré verze iOS 13.4, Apple už přispěchal s první betou poměrně netradičně číselně uspořádané verze iOS 13.4.5. Běžného uživatele zajímá, jak si verze povede v testu rychlosti a výdrže baterie. Na první atribut nám přináší odpovědi jako obvykle kanál iAppleBytes, který porovnal plynulost obou systémů na iPhonech SE, 6s, 7, 8 a XR.

U iPhonu SE se systém spustí na obou zařízeních takřka v ten samý moment. O plynulosti pravidelně vypovídají spíše aplikace třetích stran, na které se u podobných článků vždy zaměřujeme. Aplikace jako YouTube a Twitter pracují rychleji na první betě, ovšem u Instagramu, Snapchatu, Facebooku i Apollonu for Reddit můžeme vidět rychlejší spuštění na aktuálním iOS 13.4. Operační systém naběhne na iPhonu 6s dříve na první betě, a to přibližně o vteřinu. Dobrými výsledky ale beta nenavazuje u aplikací, jelikož dřívější spuštění můžeme vidět pouze u YouTube a Twitteru.

Na řadu přichází iPhone 7, kde domovskou obrazovku iOS 13 můžeme pozorovat dříve na iOS 13.4. Podobná písnička zní i u otevírání aplikací, vyjma Snapchatu se veškeré aplikace zobrazí dříve na aktuálním iOS. Nutno ale dodat, že výsledky Instagramu a Facebooku jsou srovnatelné. Systém se i na iPhonu 8 spustí dříve na aktuálním systému, rozdíl je ale zanedbatelný. Zde je výsledek vyrovnaný, neboť přibližně stejný počet aplikací se spustí rychleji buď na první betě, nebo na iOS 13.4. Nejmladší v testech rychlosti je pravidelně iPhone XR, u něhož vidíme domovskou obrazovku dříve na iOS 13.4. Zde je práce aplikací srovnatelná, což bychom ale vzhledem ke stáří hardwaru čekali. Na test si jako vždy můžete udělat obrázek sami v přiloženém videu.

Výsledky nejsou žádná sláva, jedná se ale o první betu, takže se dá očekávat, že Apple bude na vylaďování nějakou dobu pracovat. Otazník visí nad výdrží baterie, jelikož si spousta uživatelů na tento atribut stěžuje. I tento test můžeme na kanále vídávat. Pokud bude proveden, jistě o něm dáme vědět.

Související články

Dnes nejčtenější