Zavřít reklamu

Přestože se může zdát jako včera, když jsme napjatí čekali na novinky, které nám Apple představí coby součásti iOS 13, pravdou je, že od premiéry tohoto systému brzy uplynou již dlouhé tři měsíce. Za tuto dobu jsme si jej mohli patřičně “osahat” díky testovacím beta verzím, které Apple vydával zhruba ve dvoutýdenních intervalech a to jak pro vývojáře, tak veřejnost. Nutno podotknout, že bety byly už od první verze skutečně stabilní a neobsahovaly žádné velké množství chyb, které by znepříjemňovaly využívání iPhonů. To však rozhodně neznamená, že s nimi Apple za uplynulé týdny neurazil pořádný kus cesty, který se podepsal především na jejich rychlosti. Jak se ale vlastně první a poslední vydaná vývojářská beta iOS 13 liší? 

Odpověď na tuto otázku je relativně jednoduchá – první a poslední vydané bety se od sebe liší po stránce rychlosti relativně dost (samozřejmě z hlediska operačních systémů). Potvrzuje to alespoň nové video kanálu iAppleBytes, které proti sobě iPhony s první a poslední betou iOS 13 postavilo a které si můžete pustit pod tímto odstavcem. V krátkosti se však dá shrnout tak, že poslední vydaná beta má téměř ve všech testech rychlostně navrch a aplikace otevírá či s nimi pracuje rychleji. Jedná se sice mnohdy o nepatrné rozdíly, avšak pokud bychom je nasčíali, dostali bychom se na časy skutečně zajímavé. Navíc je potřeba znovu zdůraznit, že první beta iOS 13 byla například oproti prvním betám iOS 10 či iOS 11 skutečně mnohonásobně stabilnější a funkčnější, kvůli čemuž se může možná zdát, že rozdíl mezi ní a Betou 8 je malý.

Do vydání ostré verze iOS 13 zbývají pravděpodobně zhruba tři týdny, které ještě minimálně jednu betu přinesou. Dá se tak očekávat, že se ještě určitého zrychlení systému dočkáme, byť zřejmě nebude nějak markantní. Kdy přesně pak Apple nové systémy zveřejní se dozvíme až na zářijové Keynote, kde se dočkáme i představení iPhonů 11 a Apple Watch Series 5. Snad tedy budou stát tyto produkty v kombinaci s novými systémy skutečně za to.

Související články

Dnes nejčtenější

.