Zavřít reklamu

O pandemii koronaviru se v posledních měsících píše či mluví prakticky všude. Vzhledem k tomu, jak rychle se jí daří šířit po celém světě se však této skutečnosti diví jen málokdo. Bohužel, ne všechny zprávy týkající se koronaviru jsou pravdivé. Zejména na sociálních sítích se můžete čím dál častěji setkávat s nejrůznějšími fake news, které nemají za cíl nic jiného, než vás šokovat a danému webu zvýšit návštěvnost. Vedlejším efektem těchto zpráv je však naprosto zbytečné a hlavně nechtěné šíření paniky, ke které není za současného stavu daleko. Určitě tak není od věci vyzdvihnout webové stránky, na kterých naleznete 100% věrohodné informace naprosto vždy. 

Zřejmě nejspolehlivějšími zdroji informací ke koronaviru SARS-CoV-2 jsou webové stránky vlády České republiky a Ministerstva zdravotnictví České republiky. Na těch totiž naleznete spousty informací spolu s elektronickými verzemi nařízení a opatření, která Česká republika v posledních dnech přijímá jako na běžícím páse. Právě ty bychom i doporučovali číst po jejich vyhlášení v případě nejasností jako první, jelikož se díky tomu dostanete přímo k jádru věci a eliminujete tak možnost špatného pochopení kvůli špatné interpretaci médií, která se jim čas od času bohužel povede.  Totéž platí i v případě Slovenska, které má též k dispozici na stránkách vlády informace o pandemii koronaviru.

Vynikajícím zdrojem informací o koronaviru je i web O koronaviru.Na tom pracuje početná skupina odborníků, která si dala za cíl jediné – fundovaně a srozumitelně informovat o viru SARS-CoV-2 a nemoci COVID-19, aby to pochopili všichni lidé (nejen) v Česku. Na tomto webu naleznete odpovědi na obrovské množství otázek od těch týkajících se pracovních povinností, přes rozdíly mez klasickou chřipkou a nemocí COVID-19 až po informace ohledně boje s epidemií. Nechybí tu samozřejmě ani počítadlo potvrzených případů, úmrtí a počtu vyléčených, která své údaje čerpá i od WHO. Zkrátka projekt, který rozhodně stojí za pozornost. 

Související články

Dnes nejčtenější

.