Zavřít reklamu

iOS 14 podle všeho nepřinese jen různé grafické upgrady a zlepšení stávajících funkcí, ale také minimálně jednu novou nativní aplikaci. Jednat by se konkrétně mělo o aplikaci pro cvičení, která bude kromě iOS 14 dostupná i na Apple TV v rámci tvOS 14 a na Apple Watch ve watchOS 7. Její funkce bude jednoduchá – trénovat vás. 

Nová aplikace, která má podle zdrojů portálu MacRumors interní označení “Seymour”, ponese zřejmě název Fit nebo Fitness. Svým uživatelům bude umožňovat ze serverů Applu stahovat různé video průvodce cvičením a tréninky, podle kterých budou moci uživatelé cvičit a zdokonalovat tak svou kondici či zdraví. Podle dostupných informací by se navíc mělo jednat o skutečně komplexní záležitosti, jelikož by se mělo v aplikaci objevit obrovské množství nejrůznějších cvičebních programů a tutoriálů. 

Jelikož bude aplikace dostupná na více platformách, bude velmi snadné jednotlivé tréninky synchronizovat mezi nimi. Pokud tedy například začne uživatel cvičit podle cvičebního plánu na Apple TV, automaticky se mu zaktivuje příslušné měření na jeho Apple Watch. Výstup ze cvičení pak bude dostupný v aplikacích Aktivita nebo Zdraví, které jsou na iPhonech dostupné již nyní. Jejich využitelnost se tak v tomto směru “jen” posune na další úroveň. 

Z ikon, které mají reportéři z MacRumors k dispozici, se dá vydedukovat, že vás aplikace kromě klasických “domácích” cviků naučí třeba i základy jógy, popřípadě různé vychytávky pro jízdu na rotopedu a další. Cviky budou pravděpodobně postupem času přibývat, díky čemuž se z aplikace stane ještě komplexnější cvičební pomocník. Na veškeré detaily o ní si nicméně budeme muset počkat až do jejího představení, které by mělo proběhnout po boku iOS 14 snad v červnu. 

Související články

Dnes nejčtenější

.