Zavřít reklamu

Komunikační platforma iMessage se těší mezi jablíčkáři velké oblibě prakticky od svého představení. Apple si je této skutečnosti velmi dobře vědom a proto se snaží iMessage neustále vylepšovat, aby byla pro uživatele ještě přívětivější. Další velký upgrade by mohl do služby dorazit již v iOS 14. 

Zdroje portálu MacRumors prozradily, že Apple interně testuje ve hromadných zprávách iMessage novou možnost označování pomocí zavináče, kterou můžete znát třeba z Messengeru. Díky novému systému označování bychom se měli dočkat správy upozornění, která by umožňovala nastavit zobrazování notifikací na zařízení příjemce jen v případě, že je v dané zprávě označen. Díky tomu by tak mohla být komunikace přes skupinové zprávy mnohem přehlednější a svým způsobem i jednodušší. 

Další příjemnou novinkou má být možnost odstranit již zaslanou zprávu. I v tomto případě se tedy Apple zřejmě inspiroval u Facebooku a jeho Messengeru, který odstranění již odeslané zprávy jak u příjemce, tak u odesílatele již nějakou dobu umožňuje. Není však zatím zcela jasné, zda se kalifornský gigant v tomto směru rozhodne pro možnost mazání jen po určitou dobu po odeslání, nebo pro mazání neomezené. Tak či tak však dle zdrojů MacRumors zůstane ve vlákně chatu viditelná stopa po smazané zprávě. Uživatele, kteří mají aktivní potvrzení o přečtení, ale čas od času by rádi některé zprávy za přečtené neoznačovali, pak určitě uvítají novinku ve formě možnosti nastavit si poslední zprávu daného vlákna za nepřečtenou. 

Zda všechny novinky pro iMessage dorazí skutečně již v iOS 14 není podle zdrojů zatím 100% jasné, jelikož stále probíhá jejich interní testování a Apple ještě nerozhodli, jestli je nasadí či nikoliv. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi zajímavé a přínosné novinky, po kterých mnozí jablíčkáři volají již delší dobu se však zdá jakékoliv pozdější nasazení jako poměrně nepravděpodobné – tím spíš, když začne Apple novinky testovat zrovna pár měsíců před představením iOS 14. Na oficiální verdikt si nicméně budeme muset ještě počkat alespoň do června, kdy bychom se měli odhalení nových operačních systémů dočkat. 

Související články

Dnes nejčtenější

.