Zavřít reklamu

Optimistických a dobře zakončených příběhů se denně odehraje nespočet, avšak v případě jedné rodiny z Montany se opravdu jednalo takřka o zázrak. Kromě toho si díky této úsměvné příhodě může Apple připsat pár plusových bodů, jelikož iPhone opět dokázal, že ač se jedná o drahé a v mnoha ohledech prémiové zařízení, za tu cenu zkrátka stojí a své funkce plní na výbornou. Díky své odolnosti totiž telefon vykouzlil úsměv na tváři rovnou několika lidem a zároveň jim ušetřil také hezkých pár set dolarů.

Byl zrovna teplý začátek října, když se tříčlenná rodina vydala na týdenní výlet do Disney Worldu na Floridu. Rodiče Lisa a Jacob Troyerovi chtěli splnit sen své malé dceři Sophie, a tak se rozhodli projít s ní rovnou několik atrakcí, seznámit ji s pohádkovými hrdiny a užít si teplé počasí, které na Floridě téměř nikdy neustává. V každém případě si dovolenou trojice nanejvýš užívala, tedy až do posledního večera prodlouženého pobytu. V tu dobu se totiž rodina zúčastnila Mickeyho halloweenské oslavy v Magickém království a zrovna čekala na parník, který ji měl odvézt zpět na pevninu a k hotelu. Právě tehdy Lisa vyndala svůj zbrusu nový iPhone 11 z tašky a chystala se ho použít, když jí vyklouzl z ruky a spadl přímo do laguny Seven Seas, tedy malé vodní plochy určené pro přepravu návštěvníků. V tu chvíli Lise došlo, že má po telefonu a nedopatřením promrhala několik set dolarů.

„Byla jsem naštvaná a zklamaná nejen kvůli tomu, že jsem ztratila telefon, ale také kvůli fotkám, které zachycovaly náš celý výlet a samotnou halloweenskou oslavu, jež měla být hlavní premisou pobytu. Tahle nešťastná náhoda zkazila náladu i naší šestileté dceři, která se těšila, až necháme vyvolat její fotky s Jackem Skellingtonem. Místo toho se ale iPhone potopil až na samotné dno laguny,“ vyprávěla Lisa. Následující den se ihned obrátila na zaměstnance Disney Worldu, který ji informoval o tom, že je společnost vybavena týmem potápěčů. Ti mají za úkol jediné, a to hledat ztracené věci pod vodou a navracet je původním majitelům. Ani to však zklamanou matku nepovzbudilo, a tak si po návratu do Montany zakoupila nový telefon. O dva měsíce později však žena obdržela několik telefonů z Orlanda a jelikož si myslela, že jde jen o nějaký telemarketing, naléhavé hovory ignorovala. Krátce na to jí ale zavolal také její nevlastní otec, který přispěchal s dobrou zprávou – iPhone Lisy se našel.

Následně jen stačilo, aby Disney Worldu poskytla svou adresu a společnost jí telefon neprodleně zaslala. To samo o sobě ještě nezní příliš překvapivě, jelikož se s největší pravděpodobností mohlo jednat o utopené a tudíž nefunkční zařízení. O to větší šok nastal, když Lisa zjistila, že je iPhone plně funkční a dokonce obsahuje také všechny fotky, které tehdy rodina pořídila. Jedinou vadou na kráse bylo několik zrníček písku za krytem a mírné odřeniny. Majitelku telefonu celý incident tak zaskočil, že napsala e-mail samotnému Timu Cookovi a informovala ho o této povedené příhodě. Generální ředitel Applu se rozhodl odepsat a poděkoval za zpětnou vazbu a příběh se šťastným koncem. Manžel Lisy, Jacob, se nakonec o úsměvnou událost podělil také s internetovými magazíny, které ji nakonec uveřejnily. Tak či onak se jedná o další živoucí důkaz toho, že jablečná společnost o odolnosti iPhonu rozhodně nelže.

Související články

Dnes nejčtenější

.