Zavřít reklamu

Pozorujete od přechodu z iOS 13.3 na iOS 13.3.1 na svém iPhonu potíže s WiFi připojením, které se projevují zejména jeho nestabilitou či výraznými výkyvy rychlosti? Pak pro vás máme svým způsobem dobrou zprávu. Tento problém se totiž netýká jen vás, nýbrž podle všeho nemalé skupiny jablíčkářů.

K vydání iOS 13.3.1 se Apple odhodlal konkrétně 28. ledna s tím. Jednat by se alespoň podle popisu mělo o relativně malý update, který je zaměřený primárně na opravy chyb, které uživatele iPhonů sužovaly v předešlých verzí. Bohužel, s opravami chyb minimálně jedna další přibyla. Stále se zvětšující počet jablíčkářů včetně několika členů naší redakce totiž hlásí, že se od přechodu na nejnovější iOS jejich iPhony chovají při připojení na WiFi nestandardně. V redakci se konkrétně setkáme s výraznými výkyvy rychlosti downloadu a uploadu, kdy se jejich rychlost propadá zničehonic i o více než polovinu, a nestabilitou internetového připojení při přehrávání WiFi, potažmo procházení webových stránek, které se načítají neúměrně dlouho či se nenačtou vůbec. Tyto problémy zaznamenali soudě dle komentářů pod staršími články i někteří naši čtenáři. Stížnosti jsou pak dohledatelné i na zahraničních fórech.

Poměrně zajímavé je, že se problém projevuje jen a pouze při připojení telefonu na WiFi. Při využití mobilního datového připojení se na iPhonech propady rychlosti downloadu a uploadu, potažmo potíže s přehráváním videí na YouTube či konzumací obsahu na webu neobjevují. Rovněž se zdá, že se u WiFi připojení problém vyskytuje jak při využití 2,4 GHz, tak 5 GHz sítí. Jakákoliv přenastavení routeru tedy nemají pro opravu smysl. Obecně se dá říci, že existuje hned několik způsobů, jak je možné problémy s WiFi v iOS 13.3.1 odstranit (ty vám přineseme v jednom z dalších dnešních článků), zcela stoprocentní účinnost však bohužel nemají. Pokud vám s problémem nepomohou, nezbývá než doufat, že Apple přispěchá již brzy s opravným updatem. 

Související články

Dnes nejčtenější

.