Zavřít reklamu

Včera večer se svět kromě představení nových vlajkových lodí Samsungu v podobě modelů Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra 5G dočkal také odhalení nových bezdrátových sluchátek Galaxy Buds+. Jak si tato novinka vede alespoň z hlediska papírových specifikací oproti AirPods a AirPods Pro?

Technologie

Začneme hned pěkně zhurta, a to technologiemi, kterými sluchátka disponují. Podíváme-li se na klasické AirPody, tak zjistíme, že disponují dvěma mikrofony, dvěma optickými čidly, akcelerometrem pro rozpoznávání pohybu a řeči. V případě AirPods Pro je k dispozici aktivní potlačování hluku společně s režimem propustnosti a adaptivní ekvalizace. Pokud jste očekávali, že Galaxy Buds+ nabídnou po vzoru AirPods Pro aktivní potlačení okolního hluku, tak vás musím zklamat. To je u nových sluchátek od Samsungu stále pasivní. K dispozici je však podobná funkce propustnosti, kterou si můžete nastavit. Galaxy Buds+ dále disponují třemi mikrofony pro perfektní kvalitu při hovorech. Samsung se při ladění zvuku spolehl na společnost AKG, což může být jeden z klíčových prvků, proč byste si měli vybrat Buds+ oproti AirPods.

Ovládání

V případě klasických AirPods můžete sluchátka ovládat klasickým poklepáním, v případě AirPods Pro poté stlačením stonků sluchátek. V případě Galaxy Buds+ Samsung zvolil technologii podobou klasickým AirPods, tedy ovládání pomocí poklepání.K dispozici je jednoduché ovládání pro přehrávání, pozastavení, přeskočení skladby, přijmutí hovoru a další. Samsung dále dodává, že bude velmi jednoduché připojit Galaxy Buds+ k iOS zařízení, a to pomocí stejnojmenné aplikace.

Baterie a nabíjení

Co se týče výdrže sluchátek, tak zde na celé čáře zvítězila sluchátka Galaxy Buds+. Samsung tvrdí, že baterie uvnitř sluchátek dokáže zprostředkovat hudbu až po dobu 11 hodin. S nabíjecím pouzdrem se poté můžete dostat až na 22 hodin. V případě klasických AirPodů se dostáváme na maximální výdrž sluchátek v podobě pěti hodin, nabíjecí pouzdro poté dokáže dodat dalších 24 hodin poslechu. AirPods Pro to mají podobně – sluchátka vydrží až 4,5 hodiny poslechu a nabíjecí pouzdro dodá šťávu pro dalších 24 hodin poslechu. Zajímavé údaje Samsung uvádí také u nabíjení – údajně jste schopni během 3 minut nabíjení schopni získat až hodinu poslechu. V případě AirPods a AirPods Pro je doba nabíjení pro další hodinu poslechu o dvě minuty delší. Nutno podotknout, že Galaxy Buds+ přichází s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem, což je u AirPods Pro běžné, u klasických AirPodů poté máte při zakoupení na výběr.

Cena

Samsung Galaxy Buds+ budou v České republice k dostávní za 4 499 korun. Klasické AirPody s nabíjecím pouzdrem seženete za  4 790 korun, s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem poté za 5 790 korun. AirPods Pro jsou k dispozici za 7 290 korun. Nutno podotknout, že AirPods i AirPods Pro jsou k dispozici pouze v bílé barvě, kdežto Samsung u Galaxy Buds+ sáhl po bílé, černé a modré barvě.

AirPods AirPods Pro Galaxy Buds+
Aktivní potlačení okolního hluku ne ano ne
Počet mikrofonů 2 2 3
Ovládání sluchátek poklepáním zatlačením poklepáním
Výdrž baterie (sluchátka) 5 hodin 4,5 hodiny 11 hodin
Výdrž baterie (s pouzdrem) 24 hodin navíc 24 hodin navíc 22 hodin navíc
1 hodina poslechu za 5 minut 5 minut 3 minuty
Bezdrátové nabíjení pouzdra ano i ne ano ano
Cena 4 790 korun / 5 790 korun (bezdrátové nabíjení pouzdra) 7 290 korun 4 499 korun

Dnes nejčtenější

.