Zavřít reklamu

Samsung to s ohebnými telefony evidentně myslí smrtelně vážně. Do své nabídky totiž podle všeho již brzy zařadí další model, který bude mít spolu s Galaxy Foldem za úkol v dlouhodobém měřítku jediné – započít revoluci na trhu se smartphony. A nutno podotknout, že ta se s ohledem na čerstvě uniklé video novinky rozhodně nezdá nereálná.

Zatímco Samsung Galaxy Fold se otevírá de facto jako kniha, další ohebné novinka z dílny jihokorejského giganta velmi připomíná legendární „véčka“, které se těšily zhruba před deseti lety velké oblibě prakticky po celém světě. S nástupem chytrých dotykových telefonů se však od nich uživatelé a později i výrobci odklonili. Nicméně nynější technologie ohebných displejů se zdá být pro oživení „véček“ naprosto ideální a bylo tak jen otázkou času, kdy se k nim výrobci vrátí. Jako první z větších výrobců se k tomu odhodlala Motorola, nyní je řada na Samsungu. S podobným konceptem by údajně v brzké době přišel i Huawei, avšak vývoj jeho modelu je zatím dle spekulací v plenkách.

V tuto chvíli se nedá zcela stoprocentně říci, kdy k představení Samsungu Galaxy Z Flip, jak se má novinka jmenovat, proběhne. Jako nejpravděpodobnější termín se však jeví 11. únor a akce Unpacked, která přinese mimo jiné i představení nové generace vlajkových lodí Galaxy, tentokrát s označením S20. Otazníky visí i nad cenou, která je v současnosti jedním z největších zádrhelů většího rozšíření ohebných telefonů. Galaxy Z Flip by měl být nicméně alespoň podle dosavadních spekulací cenově poměrně přívětivý.

Související články

Dnes nejčtenější

.