Zavřít reklamu

Na konci loňského roku překvapila svět zpráva o tom, že Apple v Rusku ukazuje v Apple Maps poloostrov Krym jakožto ruské území, přestože jej tak naprostá většina světa neuznává kvůli jeho násilné “krádeži” Ukrajině započaté v roce 2014. Za tento krok si Apple vysloužil spoustu kritiky, kterou nešetřil ani ukrajinský ministr zahraničí Vadym Prystaiko. Jak se však nyní zdá, celá zápletka je na dobré cestě k vyřešení. 

Ukrajinský ministr zahraničí je právě na světovém ekonomickém fóru v Davosu, na které zavítala i jedna z předních představitelek Applu, Lisa Jackson. Ta ve společnosti zastává již dlouhá léta pozici viceprezidentky pro životní prostředí, politiku a sociální iniciativy. Právě s Lisou se Prystaiko alespoň podle svého Twitteru setkal a označení Krymu na Apple Maps s ní prodiskutoval. Z tweetů sice bohužel není jasné, k jakému závěru dospěli, nicméně je skvělé vidět, že se Apple nebojí otevřeně o podobných problémech diskutovat a snažit se všem vyjít maximálně vstříc. 

Jelikož schůzka Prystaika a Jackson proběhla teprve včera, na viditelné výsledky v Apple Maps si budeme muset velmi pravděpodobně ještě chvíli počkat, jelikož se nemuselo ani k finálnímu výsledku dojít. Už nyní se však dá s jistotou říci, že ať se Apple rozhodne jakkoliv (tedy buď pro zachování stávajícího označení nebo pro změnu Krymu na ukrajinské území), vyvolá svým krokem další vlnu bouřlivých diskuzí. Jedná se totiž o celosvětově velmi ožehavé a především pak sledované téma, jehož řešení rozhodně není záviděníhodné. A jaký názor máte na jednání Applu v této problematice vy? Zachoval se správně, když začal Krym označovat jakožto ruské území, nebo k ničemu takovému vůbec dojít nemělo? 

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.