Zavřít reklamu

V dnešním článku se podíváme na 7 tipů, jak vyřešit na iPhonu problém s příjmem signálu, se kterým se stejně jako každý jiný telefon může potýkat. Pokud tedy nechcete po zjištění, že je signál v iPhonu mizerný, okamžitě utíkat do servisu, jste tu správně.

„Restart signálu“

S vyřešením špatného či slabého signálu může pomoci jednoduchý „restart signálu“. Osobně mám s tímto postupem zkušenost na starším iPhonu 6S, kde jsem jej kvůli slabému signálu prováděl hned několikrát denně. Vše spočívá v tom, že na vašem iPhonu otevřete ovládací centrumaktivujete režim letadlo. Poté počkáte půl minutyrežim letadlo deaktivujete. Tímto dojde ke znovu načtení sítě a váš iPhone by měl mít opět plný signál. Samozřejmě nezapomeňte také na klasický restart zařízení.

Aktualizace nastavení operátora

Aktualizace operačního systému iOS nejsou jedinými aktualizacemi, které byste na iPhonu měli provádět. Kromě aktualizace aplikací a iOS se na iPhonu čas od času objeví také aktualizace nastavení operátora. Občas se tyto aktualizace nainstalují samy, avšak občas je nutné je nainstalovat ručně. Dostanete se k nim tak, že otevřete nativní aplikaci Nastavení a přesunete se do sekce Obecné. Zde rozklikněte možnost Informace. Pokud se vám objeví okno s upozorněním, že je k dispozici aktualizace nastavení operátora, tak ji nainstalujte. Pokud se žádné okno neobjeví, máte poslední verzi nastavení a aktualizace není k dispozici.

Zkuste volání přes Wi-Fi

Ještě před několika lety bylo volání pomocí Wi-Fi nereálné. Postupem času se však ukázalo, že se jedná o skvělou možnost, jak lze nahradit klasický signál. Aktivace volání přes Wi-Fi sice není řešením, nýbrž jakousi oklikou. Pokud je to však nutné a nemáte jinou možnost, tak volání přes Wi-Fi přijde vhod. Můžete jej aktivovat v Nastavení, kde sjeďte o něco níže a rozklepněte možnost Telefon. Zde se přesuňte do sekce Wi-Fi hovory a pomocí přepínače aktivujte funkci Wi-Fi hovory na tomto iPhonu. Na závěr tohoto odstavce jen dodám, že pomocí Wi-Fi hovorů nelze provádět tísňové volání.

Sundejte kryt

Ne, doopravdy si z vás neděláme legraci. Pokud máte na vašem iPhonu kryt, vyzkoušejte jej prvně sundat. Před několika lety byly velmi populární kryty, které vypadaly jako „zrcadlo“ a dokázaly vzhled iPhonu proměnit ve stříbrný, anebo třeba zlatý. Méně lidí však vědělo o tom, že tyto kryty výrazně sníží příjem signálu iPhonů. Zkrátka a jednoduše, pokud máte na iPhonu jiný kryt, než klasický silikonový, tak je dost možné, že signál blokuje. Největší problém můžete mít váš iPhone tehdy, pokud je kryt vytvořen z nějakého kovového materiálu.

Nabijte svůj iPhone

Ani v tomto případě se nejedná o vtip. Pokud má váš iPhone málo nabitou baterii, tak nemusí být 100% schopný přijímat příchozí signál. Přesvědčte se tedy o tom, že je váš iPhone nabitý alespoň na polovinu své kapacity. Možná si to ani neuvědomujete a přijde vám, že jakmile se vrátíte domů ze školy či práce, tak se váš signál ihned zhorší. Právě při příchodu domů má však většina z nás iPhone skoro vybitý, tak se není čemu divit.

Aktualizujte a resetujte iPhone

V ojedinělých případech může stát za špatným příjmem signálu také Apple. Jablečná společnost však veškeré velké chyby opravuje v nových verzích operačního systému iOS. Pokud tedy nemáte poslední verzi iOS, tak ji aktualizujte. Můžete tak učinit v Nastavení, kde rozklikněte sekci Obecné a zvolte možnost Aktualizace softwaru. Ve většině případech dokáže pomoci také reset nastavení sítě, který provedete taktéž v Nastavení -> Obecné. Zde ale sjeďte dolů a rozklikněte možnost Resetovat. Pak zvolte možnost Obnovit nastavení sítě a obnovení potvrďte.

Zkontrolujte SIM kartu

Pokud vám ani jeden z výše uvedených tipů nepomohl, tak je dosti možné, že je problém v SIM kartě. Prvně ji zkuste ze šuplíčku vytáhnout, a poté znovu zasunout. Pokud se budou problémy opakovat nadále, tak se vydejte do prodejny vašeho operátora, kde si novou SIM kartu vyžádejte. A pokud ani výměna SIM karty nepomůže, tak dost možná může být problém na straně hardwaru vašeho iPhonu. V tomto případě buď iPhone reklamujte, anebo jej nechte opravit i jednoho z autorizovaných servisů.

Související články

Dnes nejčtenější

.