Zavřít reklamu

LG oznámilo včera na své prezentaci na veletrhu CES 2020 novinku, na kterou mnozí jablíčkáři dlouho čekali. Na televize z dílny tohoto výrobce – přesněji na platformu webOS – totiž konečně dorazí aplikace Apple TV, skrze kterou budou moci jablíčkáři přes televizi sledovat například filmový obsah z iTunes či streamovací službu Apple TV+. Odpadne jim tak nutnost používat k tomu například Apple TV. 

Díky přidání podpory aplikace Apple TV se LG zařadí do již relativně početného seznamu výrobců televizí v čele se Sony či Samsungem, kteří již jablečnou aplikaci na své televize vpustily. Zatímco naprostá většina z nich se však rozhodla jen pro její podporu u nejnovějších televizí, LG jde v tomto směru svým zákazníkům takříkajíc na ruku, jelikož hodlá aplikaci podporovat jak na veškerých televizích pro letošní rok a vybraných modelech 2019 a 2018. Na finální seznam podporovaných televizí si budeme muset sice ještě počkat, nicméně už nyní je jasné, že LG v podpoře naprostou většinu konkurence překoná, jelikož podpora televizí z roku 2018 (byť vybraných) rozhodně není pravidlem.

Drobnou kaňkou na jinak skvělé zprávě je kromě absence seznamu podporovaných televizorů i to, že LG neupřesnilo, kdy k přidání podpory jablečné aplikace dočkáme. Časový rámec totiž odbylo pouhým “letos”, což je vzhledem k začátku roku přinejmenším nešťastné. Nezbývá tedy než doufat, že se LG rozhodne v tomto směru příliš dlouho nevyčkávat a v brzké době přispěchá jak s kompletním seznamem podporovaných televizí, tak i přesným datem zavedení podpory. 

Dnes nejčtenější

.