Zavřít reklamu

Kdo už vlastní či si alespoň osahal iPhone 11 Pro, jistě uzná, že se jedná o opravdu luxusní zařízení. Aby také ne, když stojí tolik, kolik stojí. Najdou se ale samozřejmě takoví jedinci, kteří svůj iPhone 11 Pro nechtějí mít luxusní, ale superluxusní. Pro nejnáročnější uživatele je tady společnost Caviar.

Tato ruská společnost dělá z „obyčejných“ jablečných smartphonů neskutečné kousky, jelikož je pravidelně převléká do zlata a diamantů. Youtuber Marques Brownlee se rozhodl tento nesmyslný luxus otestovat. Do ruky se mu tedy dostal iPhone 11 Pro za těžko uvěřitelných 101 tisíc amerických dolarů, což je v přepočtu přibližně 2,3 milionu korun. V originálním černém balení najdete kromě iPhonu i zlatou jehlu na SIM kartu nebo například upravené AirPods Pro. Cena tohoto zařízení je opravdu neskutečná, čím si ji ale iPhone 11 Pro v tomto provedení zasloužil?

Drtivou většina ceny „leží“ na zádech iPhonu 11 Pro. Na zadní straně totiž nalezneme mechanické hodiny a ornamenty vyhotovené z 24 karátového zlata. Třešničkou na dortu je pak celkem 137 diamantů. Podobné provedení má samozřejmě i nějaké nevýhody. Tou první může být skutečnost, že s takovými zády ztrácíte možnost využívat bezdrátové nabíjení. Podstatnějším problémem ale může být hmotnost samotného zařízení. Zatímco běžný iPhone 11 Pro má přijatelných 188 gramů, tento stroj pro nejbohatší má 436 gramů. Vlastník tedy nosí v kapse opravdovou cihlu. I když si běžný smrtelník něco podobného zřejmě nekoupí, je radost pohledět na propracovanost a vytříbenou ruční práci. Ostatně posuďte sami. Jak se vám tento iPhone 11 pro líbí?

Související články

Dnes nejčtenější