Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že Apple své iPhony dělí v poslední době do tříletých cyklů, přičemž v daném cyklu jsou si vždy všechny iPhony velmi podobné, avšak rozdíly mezi jednotlivými cykly už jsou značné. Ostatně, vzpomeňme na design iPhonů 6, 6s a 7, potažmo iPhonů X, XS a 11 Pro. Přesně kvůli této strategii se tak v příštím roce očekává designově zbrusu nových iPhonů, které započnou další “tříletku”. Tyto cykly se sice mezi sebou v minulosti lišily i cenami, kdy Apple své iPhony postupně zdražoval, avšak podle předního analytika Ming-Chi Kua se této věci u modelů navazujících na iPhony 11, 11 Pro a 11 Pro Max obávat pro příští rok nemusíme. Nebo alespoň ne ve větší míře. 

Kuo je přesvědčen o tom, že čtveřice iPhonů, kterou Apple představí příští podzim, se podaří i přes použití nových technologií jako například 5G modemu vyrobit jen mírně dráž než letošní iPhony. Výrobní cena novinek by měla dle analytika povyrůst zhruba o 30 až 100 dolarů, přičemž tento nárůst by měl být Apple schopen vykrýt například díky snížení nákladů na dodavatelský řetězec či snížení počtu různých jednorázových plateb točících se například okolo vývoje, testování a podobně. V tuto chvíli sice nelze říci, zda těmito úsporami vyšší výrobní náklady pokryje 100%, nicméně je jasné, že jimi minimálně eliminuje případné velké cenové skoky. To jinými slovy znamená, že pokud iPhony příští rok zdraží, nebude tento cenový skok nic extrémního. 

Co se týče detailů ohledně nových iPhonů, ty Ming-Chi Kuo tentokrát žádné neprozradil. Potvrdil však alespoň počet chystaných iPhonů na příští podzim, jejich podporu 5G sítí a také návrat ke hranám, na které jsme byli zvyklí u iPhonů 4 či 5. Ostatně, právě z těchto telefonů by měly iPhony 12 částečně vycházet, což by nejeden jablíčkář rozhodně kvitoval. Na další nálož detailů o novinkách si budeme muset nicméně ještě počkat. 

Dnes nejčtenější

.