Zavřít reklamu

Od představení nové generace iPhonů sice uplynuly teprve zhruba dva měsíce, už nyní je však díky relativně velkému množství úniků prakticky jasné, jak bude vypadat generace budoucí. Se svou troškou do mlýna nyní přispěchal i leaker Benjamin Geskin, jehož zdroje se řadí dlouhodobě mezi nejpřesnější ve světě Applu. Byl to právě on, kdo vyzradil celou řadu tajemství o iPhonu X v roce 2017 a následně iPadech Pro a iPhonech XS v loňském roce. Díky němu jsme letos znali s předstihem design iPhonů 11 a 11 Pro či termín představení AirPods Pro. A dnes si díky němu můžeme s velkým předstihem prohlédnout na jeho nejnovějším renderu design iPhonu 12.

iPhone 12 koncept
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Jak můžete sami vidět, Geskinův iPhone 12 (výše) v sobě odráží prakticky všechny zvěsti o tomto telefonu z uplynulých týdnů. Nejvýraznější změnou je zřejmě návrat ke klasickým ostrým hranám, které Apple opustil s příchodem iPhonu 6, aby se k nim po letech vrátil alespoň u iPadu Pro. A jelikož se tento design dle všeho osvědčil, s jeho nasazením se počítá i příští rok. Další výraznou změnou je pak zmenšení výřezu v displeji, který vypadá díky tomuto upgradu hned o poznání elegantněji a celkově působí méně rušivě. Právě o výřezu a jeho podobě se v uplynulých týdnech hovořilo suverénně nejvíce. Na světlo světa se totiž dostaly informace o prototypech iPhonů, které již výřez vůbec nemají. Nicméně dle Geskinových zdrojů si jej příští rok přesto ještě „užijeme“ a na jeho usmrcení si tak počkáme nejméně do roku 2021.

Co se týče zadní strany telefonu, její dominantou budou opět tři objektivy fotoaparátu ve čtvercovém modulu se zaoblenými rohy, které doplní speciální ToF senzor pro přesné 3D mapování objektů před fotoaparátem. Díky tomu bychom si tak měli užít jak o poznání lepší portrétové fotky, tak i daleko propracovanější rozšířenou realitu. Fotoaparát pak dorazí takřka stoprocentně opět ve složení teleobjektiv – ultraširokoúhlý objektiv – širokoúhlý objektiv.

Nový iPhone se takřka 100% představí jako již tradičně v první polovině září, přičemž na pulty obchodů se dostane v polovině druhé. Dočkat bychom se opět měli tří modelů a to konkrétně s úhlopříčkami 5,4″, 6,1″ a 6,7″. Jasno však bohužel zatím není v tom, pro jaké displeje se Apple u novinek rozhodne. Ještě nedávno se sice hovořilo výhradně o OLED panelech, avšak úspěch iPhonu 11 měl Apple údajně znovu přimět k přemýšlení o ponechání LCD modelu.

Související články

Dnes nejčtenější