Zavřít reklamu

Neuplyne týden, kdy by se na světlo světa nedostala alespoň jedna nová informace o chystaných iPhonech pro rok 2020. Toto pravidlo potvrdil dnes v noci uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, který poodhalil pár zajímavých detailů kolem jedné z nejočekávanějších novinek iPhonů 12 – tedy podpory 5G sítí a technologií, které jí zajistí. Právě ty by totiž mohly Applu přidělat vrásky na čele. 

Kuo ve své nové zprávě pro investory zopakoval, že se budou všechny chystané iPhony spoléhat na LCP antény, které jim zajistí vynikající připojení k sítím, ale i téměř nulové problémy se zahříváním a věcmi s ním spojenými. Tyto antény Apple poprvé vyzkoušel už u iPhonu X a od té doby se jich na nových iPhonech drží, avšak svým způsobem v relativně malém měřítku. Nynější 4G modely totiž vyžadují jen jeden modul LCP FPC antén, kdežto 5G si podle Kua vyžádá hned 3 moduly téhož komponentu. I kvůli tomu tak jeho objednávky výrazně vzrostou, což by mohl být pro Apple problém kvůli jejich dodávkám. V současnosti mu totiž tento komponent dodává jen jediná společnost. Jednání s dalšími dodavateli už sice podle všeho probíhají, zda je však Apple dokončí včas je zatím ve hvězdách. 

K připojení k 5G sítím budou nové iPhony kromě LCP FPC antén využívat datové modemy od Qualcommu, které by měl mít v současnosti dle dostupných informací Apple již k dispozici a provádět s nimi potřebné testy. Za pár let se však s Qualcommem, se kterým byl ještě nedávno na nože kvůli neplacení licenčních poplatků, rozloučí a přesedlá na vlastní řešení. Na tom pracuje již pěkných pár měsíců a to právě kvůli snaze co nejvíce se osamostatnit od konkurenčních společností. Jak rychle se mu jeho vlastní datové modemy podaří dokončit je nicméně nejasné. Nám v Česku a na Slovensku nezbývá než doufat, že tu bude 5G pokrytí v brzké době co možná nejlepší a tuto novinku si u nových iPhonů vychutnáme plnými doušky. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější