Zavřít reklamu

Představení letošních iPhonů je již více než měsíc za námi a to znamená pro mnohé jablíčkáře jediné – hon za detaily o iPhonech pro rok 2020. Těch je sice zatím poskrovnu, avšak některé z nich lze označit už nyní za více než zajímavé a hlavně do jisté míry přelomové. Jednu velmi zajímavou informaci o novinkách dnes vypustil do světa leaker Benjamin Geskin. 

Ben se na svém Twitteru pochlubil prvním nákresem nového iPhonu 12 či jednoho z jeho prototypů (na prvním místě v galerii vedle tohoto odstavce), respektive jeho částí, který by měl pocházet od zdrojů napojených přímo na Apple. Ten odhaluje především výrazné zvětšení anténního pruhu na boku telefonu, k čemuž se měl Apple odhodlat kvůli podpoře 5G sítí. Přesné rozměry Geskin sice nezná, avšak jeho šířka by měla překonat dle jeho Twitteru jeden milimetr. Další zajímavou věcí týkající se anténního pruhu je pak to, že místo plastu by měl být nově vyhotoven ze skla, keramiky či safíru. Za zmínku stojí i fotoaparát, ze kterého podle všeho téměř nevystupují jednotlivé objektivy, jako je tomu nyní u iPhonů 11 a 11 Pro. Namísto toho zřejmě Apple docílí téměř rovného modulu, což mnozí jablíčkáři zajisté uvítají. 

Nevšimnout si nelze ani zaoblené horní strany, které se tak designově velmi blíží nynějším iPhonům. To je však svým způsobem zvláštní, jelikož předešlé zprávy hovořily o tom, že se bude Apple u iPhonů 12 inspirovat rámečkem iPhonu 4, z čehož mnozí usuzovali, že opět vsadí na hrany. Jak se však zdá, ani příští rok se hran nedočkáme nebo minimálně ne po celém obvodu telefonu. Nicméně se stoprocentní jistotou to zatím vzhledem k tomu, že uniklý nákres zobrazuje skutečně malou část telefonu, říci nelze. Tak či onak je skvělé vidět, že s podporou 5G se skutečně počítá, jelikož je to právě tato technologie, na kterou se mnozí jablíčkáři velmi těší a od Applu jí vzhledem k pomalu se rozšiřujícím pokrytí této sítě po světě vyžadují.

Dnes nejčtenější

.