Zavřít reklamu

Přestože se zraky valné většiny jablíčkářů upínají k letošnímu září a představení iPhonů 11, analytici v čele s Ming-Chi Kuem začínají pomalu získávat střípky informací i o iPhonech 12, tedy modelech pro rok 2020. Ty by se měly na rozdíl od letoška pochlubit poměrně velkým množstvím větších či menších novinek a mezi iPhony tak v jistém smyslu způsobit zajímavou evoluci. Jednou z očekávaných novinek je i nasazení speciálního ToF senzoru k fotoaparátu, kterého se podle Kua dočkají minimálně dva modely. 

Novinka se dá zjednodušeně přirovnat k infračervenému kamerovému systému TrueDepth, který slouží pro správné fungování Face ID. Senzor by tedy měl vysílat obrovské množství infračervených paprsků, které by se do něj následně vracely a telefon by díky tomu rozpoznal, v jaké vzdálenosti focený objekt je či obecně, co se před ním vůbec děje. ToF pro zadní fotoaparát by ale musel mít samozřejmě mnohem větší dosah než Face ID, které funguje spolehlivě zhruba do půl metru od obličeje. 

Díky novince by měly být iPhony schopny nabízet daleko zajímavější funkce pro rozšířenou realitu, která by díky nim měla být mnohem věrohodnější a lépe zapadat do světa kolem, či kvalitnější především portrétové fotografie, u kterých by mohla zajistit lepší simulaci stínů a podobných věcí. Další využitelnost je v tuto chvíli nejasná, avšak to rozhodně neznamená, že neexistuje. Apple nás totiž v minulosti již několikrát přesvědčil o tom, že své technologie umí dotáhnout k dokonalosti a právě toto by mohl být další podobný případ. 

Kromě ToF mají iPhony pro rok 2020 nabízet i podporu 5G sítí, jejichž velkolepý nástup ve světě je za rohem, či menší horní výřez v displeji. Apple ale údajně koketuje i s myšlenkou návratu Touch ID, které by rád implementoval pod displej a zfunkčnil jej po celé jeho ploše, což v současnosti žádný jiný výrobce smartphonů neumí. Do odhalení této modelové řady ale zbývá ještě více než rok, který by nám mohl přinést další tuny zajímavostí a úniků. Snad tedy budou stát tyto modely za to. 

Související články

Dnes nejčtenější

.