Zavřít reklamu

Společnost Apple tento týden rozeslala poskytovatelům servisu pro její výrobky dokument, v němž potvrzuje neobvyklé zvuky, které se linou z reproduktorů některých nových šestnáctipalcových MacBooků Pro. Na zvuky, připomínající klikání nebo praskání, si začali uživatelé hojněji stěžovat v průběhu minulého týdne. Podle společnosti Apple se jedná o softwarovou chybu, která bude napravena v příští aktualizaci operačního systému macOS.

Redaktoři serveru MacRumors získali přístup ke zmíněnému dokumentu, v němž Apple mimo jiné uvádí, že v současné chvíli zmíněný problém intenzivně zkoumá a vyšetřuje. Zaměstnancům autorizovaných servisů pak v dokumentu doporučuje, aby se nepouštěli do domlouvání schůzek za účelem opravy nebo dokonce do výměny zasažených modelů MacBooků Pro. „Při používání Final Cut Pro X, Logic Pro X, QuickTime Playeru, Hudby, Filmů a dalších aplikací k přehrávání audia mohou uživatelé slyšet praskání, vycházející z reproduktorů poté, co přehrávání skončí,“ stojí ve zmiňovaném dokumentu. „Apple problém vyšetřuje. Náprava je naplánovaná v rámci budoucích softwarových aktualizací. Nedomlouvejte servis a neprovádějte výměny počítačů svých zákazníků, protože se jedná o softwarový problém,“ píše dále Apple.

Počet uživatelů, kteří si stěžují na to, že z reproduktorů svých šestnáctipalcových MacBooků Pro slyší praskání a klikání, v poslední době neustále narůstá. Stížnostmi se zaplnilo nejen diskusní fórum podpory Applu, ale také web YouTube a nejrůznější sociální sítě. Zmíněné zvuky jsou nejčastěji slyšet ve chvíli, kdy uživatel pozastaví přehrávání audio nebo video souboru, případně při ukončování aplikace, která přehrává multimediální obsah. Není to poprvé, co majitelé MacBooků zažívají problém tohoto typu – v roce 2017 se ozvalo relativně malé množství uživatelů, podle kterých se po určité době náročnějšího využívání MacBooku Pro s Touch Barem ozývaly z počítačů podobné zvuky. Podobný problém hlásili někteří majitelé MacBooků Pro z roku 2016, stížnosti tohoto typu se ale datují dokonce do roku 2007, kdy je Apple napravil vydáním aktualizace operačního systému OS X Tiger.

Související články

Dnes nejčtenější

.