Zavřít reklamu

Příchod iPhonů s podporou 5G v příštím roce je již prakticky hotová věc. Vyplývá to jak z tvrzení naprosté většiny analytiků, tak i ze včerejšího prohlášení prezidenta Qualcommu, jehož datové modemy budou v 5G iPhonech použity. 

Na včerejším technologickém summitu společnosti se nechal předseda Qualcommu Cristiano Amon slyšet, že je pro jeho společnost v současné době prioritou číslo 1 dokončení ve spolupráci s Applem prvních iPhonů s podporou 5G, které by obě společnosti rády zavedly doslova “tak rychle, jak jen to půjde”. Dříve než v září 2020 je však jejich premiéra vzhledem k “představovací” politice novinek Applu velmi nepravděpodobná. 

Amon se nechal dále slyšet, že má Qualcom s Applem dlouholetou dohodu o spolupráci, za kterou jsou obě společnosti velmi rády, byť by byly ještě raději za její uzavření mnohem dřív. Prezident Qualcommu totiž otevřeně přiznal, že je zavádění 5G na iPhony relativně zpožděné a že k opětovnému propojení obou společností, které rozdělila soudní tahanice, mělo dojít dříve. I proto je zřejmě nynější spolupráce mezi společnostmi velmi intenzivní, jelikož se obě snaží “dohnat” zmeškaný čas. 

Co se týče samotných datových modemů, o těch je zatím k dispozici relativně málo detailů. Podle Amona je však minimálně Qualcomm s jejich dosavadní verzí spokojený, díky čemuž věří, že bude mít Apple skutečně skvělé zařízení, které by mělo v 5G připojení převyšovat konkurenci s modemy jiných výrobců. Zda se tato slova naplní však ukáže až čas. 

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější