Zavřít reklamu

Jablečná platforma Apple Arcade se dostala do podvědomí mnoha hráčů díky široké nabídce zajímavých titulů, neustálému přísunu nových přírůstků a nízkému předplatnému, které se ke službě váže. Konec konců, většinu staromilských hráčů už unavují hry z App Storu, které jsou zaplavené mikrotransakcemi a zároveň nutí vývojáře ubírat na kvalitě samotného titulu. Hlavním cílem velkých studií je vytřískat ze hry ve finále co nejvíce peněz, k čemuž využívají často i poměrně neetické praktiky. Naštěstí v této otázce nezakročil pouze Apple se svou platformou, ale i indie alternativa Playond, jež nabízí obdobnou službu, avšak dává větší prostor nezávislým tvůrcům.

App Store a obecně mobilní hraní je jako jeden velký koloběh, ze kterého není úniku. Hráči jsou zaplaveni hrami plnými mikrotransakcí, které ovšem vydělávají, tudíž se jich drží většina velkých studií a herních společností. Na druhou stranu tu ale máme indie tvůrce, kteří si stále potrpí na kvalitu, avšak jejich hry mezi nekonečnou záplavou rádoby počinů zdarma zkrátka zapadnou. Proto přišli nezávislí vývojáři s řešením. Tím je nezávislá platforma Playond, jež sdružuje studia, které neetická monetizace mobilních her přestala bavit a chtějí si tvořit hry podle svého gusta. Dohromady se služba může pochlubit již více než 60 tituly, což je vzhledem k nepříliš propagované a malé platformě poměrně úctyhodné číslo. Zároveň tvůrci přišli s elegantním řešením, které pomůže nalákat hráče a zároveň neohrozí platební model – demoverzí. Playond si tak bude moci vyzkoušet každý a následně se rozhodnout, zda se mu vyplatí pořídit si předplatné, či nikoliv.

Zatím to vypadá, že tu máme solidního konkurenta Apple Arcade, který z bojiště jen tak neuteče. Na platformě najdeme totiž i takové pecky jako je Crashlands, Morphite, logickou adventuru Max the Curse of Brotherhood nebo brutální izometrickou střílečku Jydge. Nechybí ani rozsáhlá epická adventura Wonder Blade a spousta dalších zajímavých počinů, které by jinak v App Storu zapadly. V každém případě se má nabídka stejně jako v případě konkurence pravidelně rozšiřovat a nabízet stále nové možnosti, tudíž není příliš nad čím uvažovat. Předplatné navíc stojí 0.99 dolarů, tedy 20 korun. Za speciální prémiové předplatné Early Adopter pak dáte 29 korun, což je vzhledem k množství titulů nabídka, která se neodmítá. Dejte Playond šanci a zamiřte na oficiální stránky, které vás budou dále instruovat jak postupovat. Rozhodně nebudete litovat, v kombinaci s Apple Arcade se totiž jedná o nejlepší momentálně dostupnou herní službu.

Dnes nejčtenější

.