Zavřít reklamu

Zima sice zatím oficiálně nezačala, avšak již příští týden bychom se na některých územích České republiky měli setkat se sněhovými přeháňkami. Zdali se letos dočkáme pořádné zimy, anebo prožijeme Vánoce na blátě, je v roli samotné přírody. Bohužel pro nás, s příchodem minusových teplot musí naše tělo plně aktivovat imunitní systém. V některých případech se to podaří, v případech jiných lidé často s příchodem zimy onemocní. Pojďme se společně podívat na 5 aplikací, které vám mohou pomoci se vypořádat s obávanou rýmičkou, anebo jiným onemocněním, klidně i doma.

Známylékař

V dnešní moderní době už lidé čím dál tím méně častěji využívají mobilní telefon k telefonování. Namísto toho využívají ke komunikaci s jinými lidmi aplikace pro chatování, anebo třeba e-maily. Zdali je tohle řešení dobré anebo špatné nechám jen na vás. Každopádně, pokud si nechcete sjednávat schůzku s lékařem po telefonu, můžete k tomu využít aplikaci Známylékař. Tato aplikace shromažďuje všechny lékaře v České republice a dává vám jednoduchou možnost si u nich online z pohodlí domova sjednat vyšetření. Jednoduše si najdete lékaře, kterého potřebujete, zadáte termín návštěvy, vaše jméno a telefonní číslo.

Mediately

Pokud jste z nějakého důvodu závislí na nějakých lécích, tak jistě víte, že se snad v každém příbalovém letáku jakéhokoliv léku nachází informace o tom, že se některé léky nesmí kombinovat. Pokud užíváte léky vícero druhů, tak se můžete jednoduše ztratit v tom, které léky můžete a nemůžete kombinovat. Nejen v tom vám může pomoci aplikace Mediately, která slouží jako jakási databáze všemožných léků. V databázi je k dispozici více než 8.900 různých léčiv s podrobnými informacemi, které zahrnují základní informace, důležité informace ze souboru SPC, balení a ceny a další informace.

Pilulka.cz

Aplikace Pilulka.cz je jednoduše řečeno lékárna do vašeho mobilního zařízení. Pokud si z nějakého důvodu nemůžete kvůli nemoci dovolit opustit domov, tak můžete využít služeb Pilulka.cz k tomu, aby vám vaše léky či vitamíny byly doručeny až ke dveřím vašeho domu. Například v Praze trvá dovoz léků maximálně 60 minut. V aplikaci se nachází přes 20 tisíc různých produktů a ať hledáte cokoliv, máte prakticky 100% jistotu, že právě Pilulka.cz bude mít to, co potřebujete. Kromě toho se v této aplikaci nachází všechny příbalové letáky léků, které jsou v České republice k dispozici.

Léčivé byliny

Někteří lidé, především ze starší generace, jednoduše v klasické léky nevěří. Farmacii považují za klasický byznys a raději vsází na matku přírodu, která jim může nabídnout stovky různých léčivých bylin. Některé byliny se používají na bolest v krku, rýmu, nachlazení, revma, migrénu a další. Abyste se v nich ale neztratili a použili jste vždy tu správnou bylinu, tak potřebujete být vystudovaní v oboru bylin, anebo vám postačí využít aplikace Léčivé byliny, kde najdete přes stovku různých bylin s fotkou a detailním popisem.

Mr. Pillster

Pokud vám lékař naordinoval několik různých léků, anebo pokud jednoduše nechcete zapomínat na vaši denní dávku vitamínů, tak by se vám mohla hodit aplikace Mr. Pillster. Tato aplikace má za úkol jediné – připomenout vám, kdy si máte užít své léky. Je známo, že až 50 % populace si nebere své léky včas, což může v pozdější fázi způsobit nemalé komplikace. Do aplikace Mr. Pillster si jednoduše nastavíte, kdy máte brát jaké léky. Aplikace vás poté vždy v nastavenou dobu na užití léků upozorní. Používání aplikace je velice jednoduché a práci s ní zvládne i starší generace, která zpravidla potřebuje více léků.

Související články

Dnes nejčtenější

.