Zavřít reklamu

Tmavé režimy nebo chcete-li Dark Mody v aplikacích i operačních systémech se těší v poslední době velké popularitě, na které má lví podíl i Apple. Ten totiž do svého iOS přidal letos právě možnost nastavit si jej do tmavého režimu, čímž de facto odstartoval příliv aplikací s možností přepnutí jejich designu do tmavých barev. Po Shazamu, Instagramu či některých aplikací od Googlu bychom se měli v dohledné době dočkat i příchodu Dark Modu do Facebooku. 

Zatímco Messenger či Instagram už Dark Modem oplývají, Facebooku jej lidé okolo Marka Zuckerberga zatím nenadělili. Podle nového screenshotu (na prvním místě v galerii), který se objevil na Redditu, to nicméně vypadá, že práce na tmavém režimu Facebooku finišují a dočkat bychom se jej měli co nevidět. To lze usuzovat hlavně díky jinému screenshotu, který se na světlo světa dostal v průběhu léta a který zachycoval Dark Mode na Facebooku v rané fázi vývoje. Prohlédnout si jej můžete na druhém místě v galerii vedle tohoto odstavce. Screenshot sice pochází z Androidí verze aplikace, nicméně je víceméně jasné, že novinky podobného formátu přidá Facebook do aplikace pro iOS a Android současně či maximálně s velmi krátkou prodlevou. 

Co se týče zpracování Dark Modu na Facebooku, to je víceméně stejné jako zpracování na Instagramu. Dočkáme se tedy černého pozadí a šedého podbarvení některých prvků či příspěvků. Instagramem se dle všeho inspiruje i lišta sloužící pro rychlé přecházení mezi zdí, upozorněními, přáteli, videi, skupinami či Marketplace. Jednat by se tedy mělo víceméně o známé prostředí, ve kterém nebude problém se zorientovat. Bonusem pak bude úspora baterie u telefonů s OLED displeji či příjemnější procházení této sociální sítě ve tmě, jelikož nebude díky černé tak agresivní na oči. 

Přesný termín implementace Dark Modu bohužel Facebook zatím oficiálně neoznámil a dá se očekávat, že ani neoznámí. I do Instagramu totiž Dark Mode dorazil de facto v tichosti, kdy se zkrátka po jednom z updatů zaktivoval podle nastaveného tématu iPhonu. Je tedy vcelku pravděpodobné, že se Facebook vydá i u aplikace Facebook stejnou cestou a v některém z budoucích updatů Dark Mode zkrátka nasadí.

Dnes nejčtenější

.