Zavřít reklamu

Jablečná streamovací platforma Apple TV+ je venku již necelé tři týdny a jak seriály, tak rozmanité recenze postupně přibývají. Fanoušci si službu zamilovali a nedají na momentálně dostupné snímky dopustit, avšak kritici v tomto směru tak přívětiví nebyli a s Applem si rozhodně nebrali servítky, díky čemuž se názory silně různí. Producentky si však z této mnohdy nemilé situace nedělají těžkou hlavu, podle nich za negativní recenze zkrátka mohou lidé, kteří jablečné společnosti nepřejí úspěch.

Je logické, že se tvůrci často nedokáží srovnat s náhlým neúspěchem jejich díla. V případě Apple TV+ může ale producenty The Morning Show těšit minimálně to, že si uživatelé seriál zamilovali a na Metacritic ho ohodnotili průměrným počtem 7.4 bodů z 10. Kritici a profesionální recenzenti se ke snímku postavili výrazně negativněji a průměrné Metascore řady významných magazínů činí 59 ze 100. To je oproti běžným divákům poměrně markantní rozdíl a konec konců není divu. Producentky Mimi Leder a Kerry Ehren si ale z těchto nemilých novinek nic nedělají a konferenci Code Media se naopak vyjádřily, že je to motivuje tvořit více obsahu pro Apple TV+ a přicházet s novými nápady. Ostatně, podle Mimi byly některé z recenzí nepochopitelné a pravděpodobně pocházely od lidí, kteří nepřejí jak platformě, tak jablečná společnosti úspěch. K celé záležitosti se vyjádřila i Ehren, která zároveň zmínila i detaily samotného tvůrčího procesu.

„Jednou za čas nastane moment, kdy si říkám, proč jsem za tohle všechno vůbec zodpovědná. Občas mě to docela přemůže, a tak se snažím na to příliš nemyslet. Co se ale samotné tvorby týče, snažíme se zaměřit na příběh, který vyprávíme, postavy, jenž v něm figurují a obecně to všechno tak nějak zasadit do sebe. Recenze se naopak na celou věc dívají spíše z korporátního hlediska, tedy proč za to Apple utratil tolik peněz a jaký to má vůbec smysl. To nás od kritiku docela distancuje,“ rozhovořila se Ehren během rozhovoru. Ostatně, jablečná společnost za The Morning Show údajně utratila až 300 milionů dolarů, což Leder sice nedávno vyvrátila, ale i přesto se jednalo o velkou částku. V každém případě je důležité, že jsou spokojení především uživatelé, o čemž v případě tohoto seriálu od Applu rozhodně není pochyb. Uvidíme, jak si povedou budou počiny, avšak zatím má Apple TV+ slušně nakročeno stát se jednou z dominantních streamovacích platforem.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější