Zavřít reklamu

Jednička na trhu chytrých sportovních hodinek, americká značka Garmin, představila v květnu letošního roku luxusní řadu svých produktů – Garmin MARQ. Svojí TOP modelovou řadou chce svým zákazníkům přinést to nejlepší nejen v materiálech použitých při výrobě hardwarové části hodinek, ale také v použití nadstandartních funkcí, které mají zajistit absolutní komfort a maximální užitečnost pro své uživatele. Garmin vyrobil šest modelů moderních hodinek, které mají být pomocníkem pro dokonalé využití vašich volnočasových aktivit nebo dokonce profesionálním nástrojem při vašem zaměstnání. Garmin MARQ mají být projevem úcty za to, čeho jste dosáhli. Samozřejmostí jsou chytré funkce jako je možnost propojení s telefonem pro přijímání notifikací, sledování aktivity, snímač tepové frekvence a interní úložiště pro nahrání písniček. Tím už dnes nikoho žádné smartwatches nepřekvapí. Garmin MARQ jdou dál.

 Adventure, Athlete, Aviator, Captain, Commander a Driver – šest modelů je speciálně zaměřených svými vlastnostmi na oblast, pro kterou jsou vyrobené. Ukázalo se – pro mnohé z nás poměrně překvapivě – že pro majitele smartwatches je kromě použitelnosti různých funkcí stejně důležité, jak samotný “přístroj” na ruce vypadá. Jinými slovy, jestli vypadají na ruce jako hodinky mechanické. Důležitá věc nejen pro mě jako majitele, ale také jako určitý signál pro mé okolí. Garmin si tuto skutečnost plně uvědomuje a je to také jeden z důvodů proč přistoupil k přelomové změně použitých materiálů. Poprvé vyrobil své dokonalé sportovní hodinky z materiálu, který používají švýcarští výrobci hodinek jako např. TAG Heuer nebo například Omega. Pouzdro je vyrobeno z kvalitního titanu, díky tomu jsou hodinky lehké a nestudí na ruce jako ocel. Každé hodinky jsou dodávány v balení se silikonovým řemínkem a k tomu mají jeden řemínek speciální podle jednotlivých modelů. Setkáme se zde s nylonovým řemínkem, titanovým, anebo tzv. hybridním řemínkem, kdy jsou titanové články doplněné silikonem pro pohodlnější nošení. Garmin chce spojit co už dávno dokonale umí (software) s hodinářským světem. Chtějí spojit zkušenosti za 30 let toho co lze měřit s dokonalým designem. Pokud chcete pouze funkce, kupte si Garmin Fenix6 nebo cokoliv jiného. Pokud chcete mít na ruce kombinaci umění měření s dokonalým designem, kupte si MARQ. 

  •  Garmin Athlete – luneta má číselník, ze kterého lze odečíst dobu regenerace + VOMax. Na číselníku jsou dva indikátory, které ukazují údaj na lunetě. Naprosto přehledné a dokonalé. VO2 max je údaj, který je pro sportovce extrémně důležitý.
  • Garmin Adventurer – dříve Expedition – speciální funkce na ukládání bodu v terénu. Na originálním číselníku data o aktuální nadmořské výšce. Graficky zobrazení kompasu na lunetě.
  • Garmin Captain – tohle je opravdu lahůdka! Aktuální počasí ve vámi zvoleném přístavu, regatové stopky s funkcí virtuální startovní linie ( ! ), data o přílivech a odlivech a mnoho dalších zajímavých funkcí . Bezpečnostní funkce – muž přes palubu, alarm utržení kotvy, data o síle a směru větru. Možnost propojení s námořní elektronikou – pokud zůstane výrobce lodi věrný značce Garmin.
  • Garmin Aviator – celotitanové pouzdro, GMT čas + čas v cílovém letišti. Vestavěná celosvětová databáze letišť. Direct-to tlačítko, které za vás navede letadlo na nejbližší letiště, sdílení dat z palubního systému do hodinek na vašem zápěstí. Letecké počasí NEXRAD.HSI indikátor, plánování a záznam letů.
  • Garmin Commander – taktické hodinky. DCL povrchová úprava, která má za úkol odrážet co nejméně odlesků světla. Design je vymyšlen tak, aby byly hodinky na zápěstí samozřejmě co nejméně viditelné. Tyto speciálky podporují systémy nočního vidění, mají možnost zobrazení dvojích souřadnic zeměpisné/MGRS. Utajený Stealth mód, Jumpmaster pro seskoky z vysokých výšek, kompas s klasickým nebo vojenským značením.
  • Garmin Driver – pro závodníky a fanoušky motorsportu na závodním okruhu. Vestavěná databáze světových závodních okruhů. V samotném závodě si potom můžete aktivovat mezičasy při průjezdu startem okruhu, zobrazení vývoje času v jednotlivých okruzích (zpomalení, zrychlení). Můžete si ukládat rekordní časy do svých žebříčků.

Ve všech případech doporučujeme požívat Garmin Connect, který nabízí pohodlné paralelní zobrazování statistik a údajů.

analyza garmin

Tak co, jak hodinky MARQ od Garminu vnímáte? Že skvěle? Divili bychom se, kdyby tomu bylo jinak. Pokud vás lákají, zakoupit je můžete třeba na eshopu www.helvetia-hodinky.cz či v jejich kamenné prodejně, která se nachází v Olomouci. Mimochodem, právě tato dvě místa jsou jedinými, kde lze smartwatch MARQ od Garminu vyjma pražských prodejen Garmin zakoupit. Pokud se tedy nechcete trmácet do Prahy, máte jedinečnou možnost využít služby tohoto spolehlivého a léty prověřeného obchodu.

Související články

Dnes nejčtenější

.