Zavřít reklamu

Přestože nás podle všeho dělí od představení nového MacBooku pro s 16” displejem poslední hodiny, úniky informací o tomto stroji neustávají. S novými informacemi přispěchal před malou chvílí opět reportér Mark Gurman z Bloombergu, který jen před pár hodinami potvrdil, že bychom se měli představení tohoto stroje dočkat v průběhu dneška. Tentokrát Gurman prozradil detaily o reproduktorech, mikrofonu a displeji.

Podle zdrojů Gurmana má přinést nový MacBook Pro skutečně působivé reproduktory, které svou kvalitou bez problému strčí do kapsy všechny reproduktory ve stávajících Macích. Počítač se má dále dočkat zbrusu nového mikrofonu se schopností potlačení okolního šumu, což by mohlo být velmi působivé zejména při hovorech přes FaceTime, které by měly být díky této novince o poznání čistší. Redukce šumu se ale určitě podepíše i při využívání diktování, potažmo Siri. 

Co se týče displeje, Gurmanovy zdroje potvrdily zhruba 4% nárůst oproti 15,4” modelům, které má Apple v nabídce nyní. O rozlišení sice zdroje neprozradily nic, nicméně před pár měsíci se nechal přední analytik Jeff Lin slyšet, že dle jeho informací má novinka nabídnou rozlišení 3072 x 1920 pixelů, zatímco nynější 15,4” MacBooky (označované jako 15”) nabízí 2880 x 1800 pixelů. Displej pro novinku má vyrábět LG a kromě větších rozměrů má nabídnout minimálně i vyšší jas. Jak výrazně se zvýší však uvidíme až po představení. 

Pár nových detailů jsme se dozvěděli i o klávesnici, která by měla být oproti předešlým generacím MacBooků kompletně přepracovaná. Využívat by totiž údajně měla klasický nůžkový mechanismus, díky čemuž by byla odolnější. Gurman tuto věc před chvílí potvrdil s tím, že celkově novinka působí jako Magic Keyboard dodávaná k iMacům a Macům. To by znamenalo mimo jiné o poznání vyšší zdvih než tomu je nyní u motýlkových klávesnic. 

MacBook Pro (2019)

Kdy přesně dnes Apple nový MacBook Pro světu ukáže nelze s jistotou říci. V úvahu nicméně připadá buď 14. nebo 18. hodina, jelikož právě v tyto časy nové produkty skrze tiskové zprávy zpravidla představuje. Nechme se tedy překvapit, pro jakou hodinu se v tomto směru přikloní dnes. 

Související články

Dnes nejčtenější

.