Zavřít reklamu

Dnešní den se nenese jen ve vítání nových produktů v čele se 16″ MacBookem Pro, ale také v loučení s kousky, na které jsme byli dlouhé roky zvyklí. Řeč je v tomto případě hlavně o 15″ MacBoocích Pro, které se po představení „šestnáctky“ rozloučily s Apple Storem – tedy alespoň v České republice.

Se stažením patnáctipalcových MacBooků Pro se v uplynulých týdnech v souvislosti s chystaným 16″ modelem hovořilo poměrně často. Někteří jablíčkáři však doufali v to, že tyto stroje Apple v nabídce ponechá a nasadí u nich jen nižší cenovku, díky čemuž by se z nich staly počítače o poznání dostupnější. Kalifornský gigant se však rozhodl rovnou k jejich stažení a ve své nabídce tak ponechal jen 13″ a 16″ modely.

Stažení 15″ MacBooků Pro samozřejmě neznamená, že se po nich slehla po celém světě nadobro zem. K dostání jsou totiž stále i u mnohých prodejců, mezi kterými naleznete například iWant či Alzu. Pokud vám však právě 15″ modely lákají více než 16″, s jejich nákupem nemá smysl příliš dlouho otálet. Jejich výroba bude totiž co nevidět ukončena (pokud tedy ještě nebyla), což jinými slovy znamená, že jakmile se vyprodají veškeré skladové zásoby, stane se z počítačů nedostatkové zboží. Na druhou stranu, 16″ modely začínají na skutečně zajímavé ceně a tudíž se nedá očekávat, že by po starších „patnáctkách“ někdo prahl víc než po „šestnáctkách“.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější