Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi vývojáře či veřejné beta testery, už pěkných pár dní můžete nahlédnout pod pokličku verzi iOS 13.3, která přináší a iPhony pár dalších zajímavých vylepšení. Jedním z nich je například to, že Safari nově podporuje fyzické bezpečnostní klíče, které mohou uživatelé využívat jakožto rozšířenou formu dvoufaktorové autentizace. Konkrétně byla tato funkce přidána již v první beta verzi iOS 13.3, avšak více informací a oficiální oznámení Apple dodal až v druhé beta verzi iOS 13.3.

Konkrétně se prozatím vývojáři dočkali podpory fyzických bezpečnostních klíčů v podobě NFC, USB a Lightning FIDO2 pomocí SFSafariViewController a ASWebAuthenticationSession, využívající standard WebAuthn. To hraje do karet například společnosti Yubico, která v srpnu představila svůj vlastní fyzický bezpečnostní klíč YubiKey 5Ci. Ten však až doteď neměl na iOS zařízeních využití. Společně s přidáním podpory fyzických klíčů do Safari se tak YubiKey 5Ci stává perfektním nástrojem, který mohou uživatelé využívat pro rozšířenou bezpečnost. Pro zobrazení hesel, anebo třeba pro přihlášení, se stačí kromě hesla autentizovat pomocí tohoto fyzického bezpečnostního klíče a je hotovo. YubiKey 5Ci má na jedné straně USB-C konektor a na druhé Lightning, takže jej můžete využít jak na iPhonu, tak třeba na Macu.

Prozatím není jisté, kdy přesně se vydání operačního systému iOS 13.3 dočká i široká veřejnost. Tedy platí, že si využívání fyzických bezpečnostních klíčů mohou užívat pouze vývojáři. To ale rozhodně není nic špatného, jelikož se jedná o prvotní integraci této funkce. Ta může obsahovat nějaké chyby, které se určitě do veřejného vydání iOS 13.3 vyladí. Očekává se, že aktualizace na iOS 13.3 přijde uživatelům někdy v prosinci.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější