Zavřít reklamu

Včera večer jsme se dočkali vydání prvních beta verzí nových operačních systémů iOS 13.4, iPadOS 13.4, tvOS 13.4, watchOS 6.2 a macOS 10.15.4. Od těch se sice očekávaly primárně opravy chyb, avšak při jejich následném testování se ukázalo, že jsou novinkami velmi slušně naplněny. Pojďme se tedy podívat na 8 hlavních novinek, které přináší 1. beta iOS 13.4 a její odnož iPadOS 13.4.

  • Přepracovaný Toolbar v Mailu – V současnosti je Toolbar v mailu řešen tak, že jsou ikony odpovědi a smazání velmi blízko u sebe, což některým uživatelům příliš nesvědčí. iOS 13.4 tak Toolbar od základu přepracuje a přidá do něj i možnosti označení a rychlého přístupu do složek. Práce s Mailem by tak měla být efektivnější. 
  • Sdílení složek přes iCloud – Na loňské WWDC Apple slíbil, že v nových OS umožní sdílet složky souborů přes iCloud. Jak se však zdá, spolehlivé vytvoření této novinky pro něj bylo do značné míry obtížné a proto ji nasadí až v iOS 13.4 a dalších nových OS. Složky tak budou moci fungovat podobně jako třeba v případě Google Discu. 
  • Noví Memoji Stickers – Pokud máte rádi Memoji Stickers, iOS 13.4 vás potěší rovnou devítkou nových. Ty vychází z emoji přidaných do iOS 13 a naleznete mezi nimi třeba obličej se srdíčky, slavící obličej, prosící obličej a další. 
  • Sjednocené platby za aplikace – Vývojáři dostanou s příchodem nových systémů možnost nastavit u stejných placených aplikací dostupných na vícero platformách to, že jediný nákup je odemkne všude. V současnosti je nutné na každé platformě aplikaci platit zvlášť. Více informací naleznete zde. 
  • CarKey API – Do iPhonů s iOS 13.4 půjdou nahrát bezkontaktní klíčky od auta a ty nativně využívat pro jeho odemykání a startování. Více informací naleznete zde. 
  • Polohové služby – Nový iOS by měl vyřešit problémy některých aplikací způsobené vyskakovacími výzvami pro povolení využití jejich polohy. Právě tato povolení by měla být mírně přepracována, avšak z poznámek k betě není zcela jasné, jak. 
  • Klávesové zkratky na iPadu – iPady s iPadOS 13.4 začnou podporovat nové klávesové zkratky v aplikaci Fotografie, které usnadní její využívání. 
  • Přemapování hardwarové klávesnice iPadu – Do nastavení iPadOS přibude možnost určitého přemapování hardwarové klávesnice iPadu, díky které bude toto příslušenství pro mnohé jablíčkáře ještě využitelnější. 

Kdy přesně bude iOS 13.4 zpřístupněn veřejnosti je zatím nejasné. Vzhledem k tomu, že bety Apple zpravidla testuje zhruba měsíc a půl až dva měsíce, dočkat bychom se teoreticky mohli v polovině března či na jeho konci. Jasněji by v tomto směru mohl však v brzké době udělat i samotný Apple, který data vydání větších updatů v poslední době zpravidla oznamuje.

Dnes nejčtenější

.