Zavřít reklamu

Letošní představení 16” MacBooku Pro ještě není zcela ztraceno. Vyplývá to jak ze včerejších zpráv oneveřejném meetingu Applu s novináři v New Yorku, tak i z čerstvých informací z dodavatelského řetězce zveřejněných analytikem společnosti IDC, Jitesh Ubrani, a Brookem Corthersem, který spolupracuje s CNETem, New York Times či The Wall Street Journal. Dle jejich informací totiž již výroba nového MacBooku Pro běží na plné obrátky. 

Informace od obou mužů se víceméně shodují. Jejich zdroje napojené na dodavatelský řetězec Applu, které jsou na sobě samozřejmě nezávislé, jim prozradily, že výroba nového jablečného počítače v asijských fabrikách již probíhá na plné obrátky. Zajímavé přitom je, že o datu představení ještě nemá být rozhodnuto, respektive o něm alespoň ve fabrikách, ve kterých se zároveň počítače nějakou dobu skladují, nevědí. Nedá se tedy rozhodně vyloučit, že by Apple novinku přeci jen světu představil ještě letos, konkrétněji pak v nejbližších dnech. Díky tomu by tak byl schopen novinkou zasáhnout období vánočních svátků, které přeje prodejům takřka všeho suverénně nejvíce z celého roku. 

Pokud se tedy chystáte na pořízení nového MacBooku Pro s větším než 13” displejem, doporučujeme ještě pár týdnů vyčkat. Představení 16” je totiž dle všeho skutečně na spadnutí a vychytávky, které přinese, by se vám mohly zamlouvat mnohem víc než nynější 15” modely. Ostatně, odolnější klávesnice, vyšší výkon či užší rámečky kolem displeje zkrátka potěší. Nezbývá tedy než doufat, že tento stroj Apple nezabije příliš vysokou cenou, které se mnozí jablíčkáři už nyní obávají. 

Související články

Dnes nejčtenější