Zavřít reklamu

Před malou chvílí Apple zcela nečekaně představil aktualizované MacBooky Pro, které se dočkaly nových, vysoce výkonných procesorů spolu s vylepšenými Butterfly klávesnicemi. Pojďme si tedy novinky v krátkosti představit. 

Po designové stránce se novinka neliší od starších modelů:

“Nové” MacBooky Pro představil Apple skrze tiskovou zprávu, ve které se chlubí možností osadit tyto stroje až osmijádrovým procesorem Intel Core 8. a 9. generace a to v závislosti na úhlopříčce displeje. Díky tomu by tak měly být tyto stroje dvakrát výkonnější než čtyřjádrové MacBooky Pro a o 40 % výkonnější než šestijádrové MacBooky. Například s exportem 4K videa do H.264 si má 15” stroj poradit o 70 % rychleji než základní čtyřjádro. Starší modely však samozřejmě novinka překonává i v dalších úkonech a to o vyšší desítky procent – tedy alespoň podle Applu a jeho měření, kterým se chlubí na webu. 

Kromě procesorů nové MacBooky dostaly i vylepšenou klávesnici, která by měla být podle Applu sestrojena za použití “nových materiálů” ve spínacím mechanismu, díky kterým by měla být ve všech ohledech spolehlivější. Snad se tedy tato verze už konečně osvědčí a uživatelé se u ní nebudou potýkat s problémy, které sužují všechny její předchozí generace. Zda tomu tak bude si však budeme muset ještě počkat. Žádná další vylepšení však MacBooky oproti předešlé generaci nepřináší. 

MacBooky Pro (2019)  si můžete již nyní objednat na webu Applu a to jak v 13”, tak i 15” variantě. Cena nejvýkonnějšího 13” modelu je 107 990 korun, za nejvýkonnější 15” pak 206 990 korun. Větší MacBook je tedy bez problému srovnatelný i s iMacem Pro. Stejně jako u něj však platí, že je určen převážně pro profesionály, kterým se zaplatí z pár zakázek. Nutno navíc podotknout, že se cena oproti předešlé verzi jak v “základu”, tak i v nejvyšší konfiguraci nezměnila. 

Související články

Dnes nejčtenější