Zavřít reklamu

O fenomenálním úspěchu AirPods od Applu se dnes již prakticky nedá pochybovat. První generace jablečných bezdrátových sluchátek se stala naprostým hitem loňských Vánoc, popularitu si získala i jejich aktualizovaná verze. Podle čínských analytiků ale také AirPods zvyšují popularitu ostatních bezdrátových sluchátek.

Podle jedné ze zpráv jsou bezdrátová sluchátka od Applu druhým nejrychleji se prodávajícím produktem všech dob z dílny jablečné společnosti, a v tomto směru směle dohánějí iPhone. Žhavým želízkem v ohni jsou také nedávno vydaná AirPods Pro s novými funkcemi, jako je například potlačení hluku. Řada uživatelů podle analytiků postupně přechází z obvyklých „drátových“ na skutečně bezdrátová sluchátka. Právě tento typ sluchátek se má podle Zhongtai Securities stát na trhu se spotřební elektronikou příštím velkým hitem, a u zrodu tohoto fenoménu stály mimo jiné právě AirPody.

Ze stále rostoucí obliby bezdrátových sluchátek ale netěží zdaleka jenom společnost Apple. Čínská společnost Luxshare, která se na sestavování AirPodů podílela, zaznamenala v letošním roce nárůst o více než 200 %. Nárůst popularity a zvýšená poptávka po AirPods se odrazila také v podnikání společnosti GoerTek, která se rovněž podílela na montáži AirPods a v letošním roce zaznamenala nárůst o 193 %.

LuxShare je podle odborníků na nejlepší cestě stát se hlavním dodavatelem Applu, co se AirPods týče. Již nyní se na jejich výrobě podílí z 60 % – 70 %. Podle Zhongtai Securities používá iPhone 900 milionů až jedna miliarda uživatelů po celém světě a AirPody používá necelých deset procent z tohoto množství. „To představuje obrovský prostor pro růst,“ podotýkají odborníci z firmy. Prodeje AirPodů vzrostly v loňském roce na úctyhodných 35 milionů prodaných kusů, zatímco v roce 2017 činilo toto číslo „pouhých“ 14 milionů.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější