Zavřít reklamu

Jablečná společnost slaví s drtivou většinou svých zařízení úspěchy, počínaje iPhonem a konče chytrými hodinkami či sluchátky AirPods. Je tu však ale jedna další, v našich končinách mírně opomíjená, hračka, která uživatelům zprostředkovává unikátní obsah a zároveň funguje jako efektivní set-top box, a to Apple TV. Právě tu ve Spojených státech vlastní více než čtvrtina zákazníků Applu, což je vzhledem k ceně poměrně velký úspěch.

Vydání platformy Apple TV+ proběhlo nanejvýš hladce a vypadá to, že se službě bude nanejvýš dařit. Tentokrát se ale podíváme na zoubek dalšímu jmenovci, a to jablečnému zařízení Apple TV, které nabízí kromě nejrůznějšího obsahu také spoustu originálních funkcí a v podstatě slouží jako set-top box. U nás se na tento produkt poněkud pozapomnělo, ale ve Spojených státech se stal hitem a vlastní ho více než čtvrtina fanoušků Applu. Dokonce v oblíbenosti Apple TV předběhlo i chytré hodinky Apple Watch a sluchátka AirPods, která vlastní zhruba 10% uživatelů iPhonu. Druhou příčku pak obsadilo oficiální příslušenství od jablečné společnosti, jenž si zakoupilo 20% zákazníků. Z obecného hlediska se tedy jedná o poměrně překvapivé výsledky, které by výrazně mohla ovlivnit právě služba Apple TV+. Konec konců, set-top box od Applu je ke sledování filmů a seriálů jako dělaný a navíc se blíží Vánoce, jež by mohly prodeje opět trochu popohnat.

Apple TV

Tedy ne, že by snad nově spuštěná mediální platforma nebyla dostupná i na jiných zařízeních, ale přece jen je pohodlnější sledovat obsah na velké obrazovce. Špatně na tom u zákazníků není ani HomePod, který vlastní zhruba 8% spotřebitelů a díky ceně snížené na přijatelných 299 dolarů se stal ideální volbou pro všechny, jenž nad chytrým asistentem uvažovali. Apple dokonce s největší pravděpodobností chystá o polovinu levnější verzi, jejíž cenovka by se vyšplhala maximálně na 150 dolarů, tedy 3400 korun, a nabídla by obdobné funkce. Uvidíme, jak se bude jablečným produktům v budoucnu dařit a zda se Apple TV podaří díky nové platformě poskočit o několik procent výše.

Související články

Dnes nejčtenější

.