Zavřít reklamu

Peklo zamrzlo. Přesně takto by se dalo humorně popsat dnešní spuštění Apple Pay jednu z největších tuzemských bank ČSOB. Proč? Jednoduše proto, že do Česka tato jablečná platební služba dorazila už 19. února a nabízí jí všichni velcí a naprostá většina menších hráčů na poli bankovnictví. A dnes – tedy 5. listopadu – se k nim po měsících čekání plných nevybíravé kritiky a posměšků přidala a Československá obchodní banka. 

Aktivace Apple Pay u ČSOB se samozřejmě vůbec neliší od aktivace této služby u jiných bank. Stačí tedy otevřít na iPhonu aplikaci Wallet a postupovat dle pokynů, což ve výsledku znamená jen “oskenovat” čísla na kartě, opsat bezpečnostní kódy, potvrdit obchodní podmínky a aktivaci ukončit aktivační SMS zprávou zaslanou bankou. Podobný postup pak platí i u aktivace na Apple Watch, iPadu či Macu. Jedná se tedy o záležitost několika desítek vteřin, maximálně minut. Nicméně je možné, že krátce po spuštění služby budou ověřovací SMS zprávy chodit s určitým zpožděním zapříčiněným přetížením serverů.

O termínu spuštění Apple Pay Československou obchodní bankou se spekulovalo v minulých měsících již mnohokrát. Žádný z omílaných termín se však nakonec neukázal jako pravdivý. Co přesně za pozdním příchodem Apple Pay do ČSOB stojí samozřejmě banka oficiálně neprozradila a neprozradí, avšak v kuloárech se šeptá o spoustě technických nedodělků v jejich IT systémech, které byly nutné kvůli naprosté bezpečnosti a správné funkčnosti jablečné platební služby doladit. Zda tomu tak skutečně je nicméně stoprocentně potvrdit nelze. Na druhou stranu, teď už jsou tyto problémy uplynulých měsíců stejně nepodstatné. Hlavní totiž je, že služba už konečně běží a klienti ČSOB si jí tak mohou konečně vychutnat také. Pokud tedy mezi ně patříte i vy, otevřete šampaňské a odpalte ohňostroje. Lepší příležitost letos už zřejmě nebude a to ani na Silvestra. 

[Aktualizace]: ČSOB zřejmě zatím nabízí pouze podporu pro karty MasterCard. Pokud tedy vlastníte kartu od Visa, bohužel jí do Apple Pay zatím nepřidáte. 

Související články

Dnes nejčtenější

.