Zavřít reklamu

Pokud se řadíte mezi tuzemské klienty ČSOB či Fio Banky, máme pro vás velmi příjemnou zprávu. Zdá se totiž, že spuštění Apple Pay ze strany těchto dvou bank je již na spadnutí. Obě totiž již uvolnily obchodní podmínky pro službu, což ostatní tuzemské banky prováděly zpravidla pár dní před spuštěním samotné služby.

Zatímco k obchodním podmínkám ČSOB se zatím dostanete jen přes aplikaci Wallet a to navíc jen v některých případech (v redakci jsme zkoušeli přidat 3 karty ČSOB a podmínky naskakovaly jen u jedné), Fio Banka rozeslal své podmínky pro používání Apple Pay hromadně dnes kolem půlnoci. Nutno podotknout, že ani v jedněch zatím konkrétní data spuštění nefigurují, avšak podmínky Fia obsahují zmínku o datu účinnosti 14. 10. 2019, což vychází na příští pondělí, díky čemuž lze spekulovat nad tím, že start proběhne už v příštím týdnu. Podmínky ČSOB sice též datum účinnosti podmínek obsahují, avšak to už je dávno za námi – nastalo totiž 25. 7. 2019. Je tedy možné, že chtělo ČSOB spustit službu o poznání dříve, ale nakonec se mu to nepodařilo. Nicméně vzhledem k tomu, že i tato banka již své podmínky nabízí a dokonce je již nahrála na servery pro Apple Wallet, je víceméně jasné, že také tu klepe Apple Pay na dveře. Kompletní podmínky obou bank si můžete přečíst v galerii vedle tohoto odstavce. V případě ČSOB se jedná bohužel jen o screenshoty. 

Vzhledem k tomu, že se kromě ČSOB a Fia chystá na brzké spuštění i Raiffeisenbank, která to potvrdila před pár dny na svém Facebooku, je možné, že se Apple s těmito bankami domluvil na hromadném spuštění a všechny tak začnou nabízet Apple Pay v jeden den – ostatně, jako tomu bylo v únoru při spuštění služby u nás. Nezbývá tedy než doufat, že tomu tak skutečně bude a když ne, všechny banky potěší své klienty v co nejkratším časovém horizontu. Nepodpora jablečné platební služby je totiž skutečná ostuda – tím spíš, když si něco podobného dovolí i banka velikosti ČSOB, která je na českém bankovním trhu velice silná. 

Související články

Dnes nejčtenější

.