Zavřít reklamu

Na dnešní ráno budou klienti české ČSOB vzpomínat v dobrém. Jejich banka totiž po zhruba třičtvrtě roce od příchodu Apple Pay do Česka začala tuto službu podporovat. Její klienti si tak díky tomu užijí pohodlné platby iPhonem či Apple Watch v obchodech, potažmo iPady a Macy na internetu. Je tu však jeden háček, který nadšené ze spuštění jablečné platební služby u ČSOB kazí.

Stejně jako v případě České spořitelny v únory, i ČSOB nabízí Apple Pay zprvu jen těm klientům, kteří od ní mají kartu od MasterCard. Ta má totiž plnou podporu a do Wallet v iZařízení ji bez problému lze přidat. Pokud však vlastní klienti karty od společnosti Visa, mají smůlu. Dle vyjádření ČSOB na Twitteru či Facebooku totiž brání spuštění Apple Pay u těchto karet blíže nespecifikované technické problémy, kvůli kterým je tak jejich podpora odsunuta na začátek příštího roku. Podle ČSOB však naštěstí existuje relativně jednoduchý způsob, jak si Apple Pay užít i tak. Minimálně v případě Plus konta, které je suverénně nejrozšířenějším účtem mezi klienty, je totiž možné zažádat si o druhou kartu od MasterCard a tu si následně do Apple Pay přidat. Skvělé je v tomto případě to, že druhá karta je zdarma a tudíž jediné, co bude vyřízení Apple Pay stát, je váš čas strávený vyřizováním na pobočce či infolince.

V tuto chvíli nezbývá než doufat, že se podaří technické problémy u Visy vyřešit co nejdříve a alternativní možnost využití Apple Pay nebude brzy vůbec potřeba. Tak či onak, vzhledem k velmi dlouhému čekání na zavedení služby je nepodpora karet od Visy přinejmenším zarážející a na ČSOB zrovna dobré světlo nevrhá. V únoru nad něčím podobným šlo v případě České spořitelny ještě vzhledem na to, že byla v první vlně, mávnout rukou, avšak v listopadu nad něčím podobným už tak úplně totéž udělat nelze.

Související články

Dnes nejčtenější

.