Zavřít reklamu

Ani po zhruba měsíci a půl není iOS 13 a iPadOS 13 naprosto dokonalý operační systém. Svědčí o tom přibývající stížnosti na nepříjemně brzké automatické ukončování aplikací běžících na pozadí, se kterým se začali mnozí uživatelé potýkat především po přechodu na iOS a iPadOS 13.2. 

Problém se projevuje velmi jednoduše. Stačí, abyste měli spuštěnou aplikaci (největší problémy dělají ty pro konzumaci obsahu – tedy například YouTube) a tu minimalizovali na pozadí například kvůli nutnosti odpovědět na příchozí zprávu či hovor. Jakmile odpověď dokončíte a chcete si aplikaci spuštěnou na pozadí znovu otevřít, ta se nemusí spustit přesně ve stavu, ve kterém jste jí minimalizovali, ale úplně odznova. To ve výsledku znamená, že například rozkoukané video na YouTube budete muset opět vyhledávat namísto toho, abyste jen po znovuobnovení aplikace zmáčkli tlačítko pro přehrávání. 

Je poměrně zajímavé, že se může chyba alespoň podle zahraničních diskuzí projevit takřka u jakéhokoliv zařízení, z čehož vyplývá, než na ní nemá vliv ani tak velikost RAM paměti, jakožto software pro její správu. Dále pak platí, že problémem ne každé zařízení trpí, což mimo jiné potvrzuje, že se jedná skutečně o chybu a nikoliv vylepšení ze strany Applu. Bohužel, v tuto chvíli neexistuje spolehlivý recept, jak problém vyřešit. Podle zasažených uživatelů totiž nepomáhá například ani reset nastavení či obnovení systému v telefonu. Nezbývá tedy než čekat na softwarovou aktualizaci, kterou Apple chybu napraví. Snad se jí dočkáme v co nejkratší době. 

Související články

Dnes nejčtenější

.