Zavřít reklamu

Společně s vydáním watchOS 6 jsme se dočkali nové aplikace Hluk, která slouží k měření intenzity okolního hluku. Pokud intenzita hluku překročí na předem určenou dobu intenzitu, tak vás jsou na tuto skutečnost hodinky schopné upozornit. Podle několika testů, ve kterých se porovnávala přesnost snímání okolního hluku s profesionálními měřáky, prospěly Apple Watch na výbornou a ukázalo se, že jsou velice přesné. Pojďme se společně v tomto návodu podívat na to, jakým způsobem si můžete upozornění na vysoký hluk zapnout, a také jak si tohle upozornění můžete přizpůsobit.

Nastavte si na vašich Apple Watch upozornění na vysoký hluk

Na vašich Apple Watch Series 4 a novějších, kde je aplikace Hluk a upozornění na vysoký hluk k dispozici, se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte níže až k seznamu aplikací, kde se nachází aplikace Hluk, na kterou klepněte. Zde poté otevřete možnost Měření hlasitosti zvuků v okolí a ujistěte se, že tuto funkci máte aktivní. Poté se vraťte zpět a klepněte na možnost Oznámení hluku. Zde už si poté stačí z předpřipravených profilů zvolit úroveň hluku a délku nutnou k tomu, aby vám přišlo oznámení.

Jakmile si jeden z těchto profilů zvolíte, tak si jeho přesný popis můžete přečíst na samotném spodku displeje. Velmi zajímavý je fakt, že všechny tyto denní limity jsou odvozeny z doporučení Světové zdravotnické organizace. Apple si tedy rozhodně tato nastavení nevycucal z prstu. Hladina hluku se na Apple Watch samozřejmě měří ve vážené decibelové stupnici. Aktuální úroveň okolního hluku si můžete okamžitě zobrazit v rámci aplikace Hluk přímo na vašich Apple Watch Series 4 a novějších.

Související články

Dnes nejčtenější

.