Zavřít reklamu

Apple se u svých chytrých hodinek Apple Watch už nesnaží jen o to, aby vám na ně chodila upozornění, a abyste si z nich mohli třeba zavolat. Postupem času se z pouhých chytrých hodinek stal také zdravotní asistent, jehož zdravotní funkce se ve watchOS 6 ještě více prohloubily. Kromě kroužku aktivity, který je ve watchOS k dispozici již od pradávna, nyní nově mohou ženy využívat sledování cyklu, pro všechny uživatele je poté k dispozici aplikace Zvuk. Pomocí ní můžete sledovat úroveň okolního zvuku a zároveň vás hodinky dokáží upozornit tehdy, kdy by vám mohla hodnota okolního zvuku poškodit sluch.

Otázkou však zůstává, zdali je měření zvuku pomocí Apple Watch doopravdy přesné, anebo jsou hodnoty úplně mimo. Jak si Apple Watch, potažmo nová aplikace Zvuk ve watchOS 6 vede, se rozhodl zjistit jejich uživatel, který pracuje jako operátor zkušebního stanoviště pro jaderné motorové zařízení. Na tomto pracovišti se zvuk šplhá do závratných výšin a když pracovníka hodinky na příliš hlasitý zvuk upozornily, tak se rozhodl, že detekci zvuku na Apple Watch porovná s profesionálním měřičem zvuku EXTECH. Apple Watch při rozběhnutém motoru zaznamenaly zvuk o hodnotě 88 dB a profesionální měřič zvuku zaznamenal hodnotu 88.9 dB. Výsledek má tedy odchylku pouhé 1 procento a když vezmeme v potaz, kolik dalších funkcí Apple Watch mají, tak je tato odchylka více, než přípustná. U různých zařízení je podle pracovníka navíc povolena odchylka až celých 5 %.

Chytré jablečné hodinky jsou tedy v případě měření zvuku velice přesné a upozornění na zvuk o vysoké intenzitě lze určitě považovat za užitečné. Pracovník se o tuto informaci podělil na Redditu, celé vlákno si můžete zobrazit zde. Operační systém watchOS 6 přinesl aplikaci Zvuk na Apple Watch Series 4 a Series 5, samotný operační systém watchOS 6 je poté k dispozici pro všechny jablečné hodinky od Series 1, až po Series 5. Aplikace Zvuk je tedy exkluzivitou pro Apple Watch Series 4 a novější.

Související články

Dnes nejčtenější

.