Zavřít reklamu

Když Apple v září 2017 představil bezpečnostní technologii Face ID, setkal se s rozpačitými reakcemi. Zatímco jeden tábor uživatelů byl z novinky nadšen, druhý se jí naopak spíše obával a poukazoval na možné problémy s bezpečností. Postupem času se však ukázalo, že se Face ID jablíčkáři skutečně bát nemusí, jelikož stařičké Touch ID v mnoha ohledech hravě překonává. A jelikož tato technologie umožňuje spoustu zajímavých věcí, Apple jí chce dotáhnout k naprosté dokonalosti a velmi pravděpodobně jí i v budoucnu využít pro své další produkty. 

V uplynulých měsících jsme viděli spousty různých patentů, které pojednávaly právě o vylepšeních pro Face ID. Jelikož si však Apple těchto “nápadů” registruje ročně mnohdy i tisíce, je potřeba je vždy brát s patřičným nadhledem. Nicméně zdroje leakera Benjamina Geskina, které patří mezi jedny z nejpřesnějších v Apple komunitě, dnes prozradily, že má Apple ve svých dílnách hned několik prototypů Face ID s přepracovanými senzory, které by se měly začít objevovat v jeho budoucích produktech. Záměrně říkáme produktech a nikoliv jen iPhonech a iPadech, jelikož tyto prototypy jsou podle dostupných informací různých tvarů a velikostí, z čehož lze usuzovat, že se je Apple snaží na míru přizpůsobit svým chystaným produktům, u kterých buď stále spoléhá na Touch ID nebo dokonce na nic. Jedná se tedy zejména o levnější modelové řady iPadů, ale i veškeré MacBooky, iMacy, XDR Pro Displey či iPod touch. Všechny tyto produkty by mohly být do budoucna právě technologií Face ID ušitou jim na míru vybavené, počítá-li Apple s jejich zachováním v nabídce. 

Byla by však hloupost myslet si, že Face ID nasadí Apple u všech svých produktů z roku na rok. Ostatně, jen jeho nasazení na iPady Pro mu trvalo více než rok, jelikož proběhlo až v říjnu 2018. Jeden z jeho předních představitelů navíc nedávno v jednom z rozhovorů prozradil, že se do budoucna s Touch ID stále počítá, z čehož si lze též víceméně vyvodit, že lusknutím prstu se Face ID na všech Apple produktech neobjeví. Vše však ukáže ve výsledku až čas a produkty, které v průběhu něj Apple představí. Kde byste dále Face ID viděli nejraději vy? 

Související články

Dnes nejčtenější

.