Zavřít reklamu

Vzpomínáte si ještě na chvíle, kdy jste jako děti hráli s kamarády nebo rodiči Člověče nezlob se, Monopoly, osadníky z Katanu a mnoho dalších deskových her? Tuto zábavu poslední roky vystřídali videohry, které si nyní můžete zahrát prakticky kdykoli a kdekoli. Stolní hry však mají i nadále něco do sebe a nejen, že se díky nim můžete poznat s lidmi, kteří bydli ve stejném bytě jako vy.

S řešením přichází projekt Gameboard, který sám sebe označuje za poslední deskovou nebo chcete-li stolní hru, kterou kdy budete potřebovat. Jedná se o poměrně velký tablet, který nabízí velikost displeje 16 x 16 palců a dokáže interagovat nejen s vaším dotykem nebo gesty, ale také s telefonem nebo herními figurkami. Tablet je pochopitelně přenosný, má integrovanou baterii a nabízí vše, co standardní tablet. Jeho design je však určený k položení na stůl, ke kterému dokonale přilne a můžete jej používat místo herních podložek pro deskové hry.

Gameboard je schopen interagovat nejen s dotyky hráčů, ale například také s herními figurkami nebo dokonce klasickými telefony. Hod kostkou díky tomu může vypadat tak, že na svém iPhone zatřepete kostkami a pohybem podobným klasickému házení kostek je hodíte na Gameboard, který zobrazí animaci a ukáže čísla, která padla. Telefony lze využít pro řadu dalších funkcí včetně rozšířené reality.

Cílem je dostat děti zpět do reálného světa!

Součástí tabletu je řada oblíbených deskových her, další si pak můžete zakoupit a nebo můžete využít také obdobu Apple Arcade v podobě předplatného, díky kterému jste schopni si zahrát kdykoli jakoukoli hru, která je na Gameboard dostupná. Cílem projektu je oživit stolní hry a dostat lidi zpět od virtuálního světa, ve kterém nevnímají nic kromě displeje svého počítače, televizoru nebo telefonu do světa, který je jim díky digitální podobě dobře známí, ale přitom si v něm užijí zábavu při interakci se skutečnými hráči, kteří nesedí na druhém konci světa, ale na druhém konci stolu.

Z mého pohledu se jedná o rozhodně zajímavý počin, který můžete podpořit svým příspěvkem na Kickstarteru. V době psaní tohoto článku zbývá do konce kampaně na kickstarteru ještě 22 dní a zatím co chtěli autoři Gameboardu původně vysbírat 100 000 dolarů, nyní již mají na svém účtu 140 000 dolarů a další peníze se hrnou. Nejlevnější možností, jak si zajistit Gameboard v době, kdy bude k dispozici je příspěvek na kickstarteru ve výši 349$. Pokud byste chtěli testovat Gameboard mezi prvními na světě, je pro vás k dispozici příspěvek ve výši 749$, díky kterému se stanete vývojářem a přístup k první beta verzi tabletu byste měli mít již 20. 1. 2020. Kampaň probíhá na Kickstarteru přímo zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.