Zavřít reklamu

Nové iPhony 11 a 11 Pro jsou tu s námi sice zhruba měsíc, ani to však nezabránilo některým designérům s vytvořením prvních konceptů iPhonů 12. Ostatně, první spekulace o těchto modelech už jsme mohli slyšet a je tedy rozhodně o co se opřít. A to například o informaci, že Apple již nepředstaví iPhone s LCD displejem a iPhone 11 tak tuto dlouhou kapitolu jednou provždy uzavře. Jablečný gigant by se prý rovněž mohl vrátit k designu kovového rámu, který se nám tak líbil u iPhonu 4.

Spekulací je opravdu velké množství. I věhlasný analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že iPhony v příštím roce přinesou tři klíčová vylepšení. Podporu 5G sítí, displej bez horního výřezu podporující technologii ProMotion (120Hz) a možná i čtvercový fotoaparát se čtyřmi objektivy (jehož příchod je však zatím spíš v rovině spekulací). Dále dodal, že design by měl být jakousi směsí iPhonu 4 a iPadu Pro 2018, což je určitě lákává představa. Na podnět těchto spekulací přišli s konceptem nového iPhonu designéři, kteří svůj počin zveřejnili na youtubovém kanále Path of Design.

Na snímcích, které naleznete v galerii, si okamžitě můžeme všimnout zmenšení TrueDepth kamery, což umožňuje zbavit se nevzhledného notche. Displej vypadá krásně, jen rámečky by mohly být dle mého názoru o něco užší. Poměrně zajímavý pohled je na fotoaparát, který by v podobném designu jistě vyvolal zajímavou vlnu diskuzí. Ostatně, pokud si vzpomínáte na vtípky ohledně zadního fotoaparátu u iPhonu 11 Pro, je jasné, že ani příští rok by se podobné smršti nové iPhony neubránily. Fotoaparát v tomto konceptu totiž skutečně vypadá jako plotna. Pokud ale bude fotit skvěle, odpustit se dá ledacos. Můžeme vidět i implementaci reverzního nabíjení a USB-C. Tento koncept, ač bychom našli výtky, se opravdu řadí k těm povedenějším a my doufáme, že rok do představení nových modelů rychle uteče. Upgradovali jste na nový model již nyní, nebo počkáte na další rok?

Související články

Dnes nejčtenější

.