Zavřít reklamu

Jsou to již téměř dva měsíce, co jsme naposledy informovali o pozoruhodné hříčce z dílny nezávislého studia Rusty Lake. Mnohým hráčům toto jméno pravděpodobně nic neřekne, ale přesto se nejedná o žádné nováčky na herní scéně. Vývojáři stojí například za sérií logických her Cube Escape a spoustou podobných netradičních počinů, které udělali radost nejednomu milovníkovi originálních kousků. A právě pro ty máme dobrou zprávu – nejnovější hra s příhodným názvem White Door se konečně dočkala data vydání.

V srpnu letošního roku začali tvůrci ze studia Rusty Lake pomalu lákat na svůj další projekt, a potěšili tím tak všechny fanoušky. Od té doby ale bylo ticho po pěšině a většina z nich se právem domnívala, že byla hra odložena na neurčito a na vydání si ještě nějakou dobu počkáme. Naštěstí vývojáři prolomili mlčení a v oficiálním prohlášení komunitě sdělili, že se hry dočkáme již 26. listopadu. Pokud titul však dlouhodobě nesledujete, pravděpodobně si říkáte, o čem vlastně celý počin bude. Inu, v roli pacienta Roberta Hilla si uděláme výlet do psychiatrické léčebny, kde budeme doslova hledat sami sebe. Robert totiž trpí ztrátou paměti a nepamatuje si, proč v instituci skončil a co se mu vlastně stalo. Najít klíč k jeho vzpomínkám bude spočívat na našich bedrech a kromě toho budeme muset odhalit také temné tajemství léčebny.

Vývojáři hrají především na příběh, který bude alfou a omegou celé hry. Samotná hratelnost se totiž inspiruje point-and-click adventurami, což znamená, že nebude chybět interakce s okolními předměty a řešení různých hádanek. Atmosféru bude dotvářet místy depresivní hudební doprovod a netradiční vizuál, založený výhradně na kontrastu černé a bílé. To ale neznamená, že bude celá grafika omezena pouze na tyto dvě barvy. V průběhu hry se totiž s nově nalezenými vzpomínkami bude rozjasňovat i Robertův život a herní prostředí se stane živějším. V každém případě se máme na co těšit a za symbolických 79 korun nabízí White Door zábavu na dlouhé podzimní večery. Pokud vás tedy hra zaujala, neváhejte zamířit na App Store.

Související články

Dnes nejčtenější

.