Zavřít reklamu

Včera večer studio Epic zcela nečekaně oznámilo konec Fortnite, vypnulo jej a překopalo i své oficiální webové stránky věnované hře, na kterých běží od té chvíle záhadné video s jakýmisi vzdáleným objektem v černočerné tmě. Jeden by tak z tohoto jednání téměř nabyl přesvědčení, že hře zazvonil zničehonic umíráček a již nikdy si jí nebudou desítky milionů hráčů po celém světě, kteří do ní mimochodem zainvestovaly obrovské množství peněz, zahrát. To je však pravda jen částečně. 

Epic se zřejmě rozhodl hrát se slovíčky, což se mu povedlo skutečně dokonale. “Fortnite” totiž velmi pravděpodobně skutečně končí, jelikož jeho místo zaujme vylepšený “Fortnite: Kapitola 2” nebo chcete-li “Fortnite 2” (jméno ještě není zcela jasné). Ten by měl přinést skutečně velké změny v čele s novým ostrovem a další spoustou vylepšení, které zřejmě Epic nechtěl do hry vnést jen jako součást Season 11, jejíž start mnozí očekávali po včerejším skončení Season 10. Jiní však vzhledem k náznakům ve hře točících se právě kolem jakéhosi velkolepého konce očekávali, že hladký přerod jedné sezóny ve druhou zřejmě nepřijde. A právě k tomu nakonec došlo. Nicméně to vypadá, že hráči nebudou bez hry příliš dlouho, jelikož se na italském App Storu již objevily první screenshoty potvrzující příchod Kapitoly 2. Ty sice Apple ve spolupráci s Epic Games krátce po jejich objevení hráči smazal, avšak pár screenshotů se přeci jen zachytit podařilo. 

Jelikož jsou hráči po své oblíbené hře skutečně velmi hladoví, dá se očekávat, že k jejímu spuštění či minimálně odhalení dojde skutečně velmi brzy – nebáli bychom se říci, že klidně v řádu hodin. Vše důležité proběhne velmi pravděpodobně na streamu, který na stránkách Fortnite běží již od včerejšího vypnutí hry a který je nepřetržitě sledován desítkami tisíc lidí. Doufejme, že tedy tento zajímavý tah předpovídá skutečně velké změny, které budou stát za to.

Související články

Dnes nejčtenější

.